urunilani.com hoşgeldiniz!

Ağrılara doğal çözüm

Ağrılara doğal çözüm

Ağrılara doğal çözüm

Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Vedat Altuntaş, nöral terapi ile bedenin elektrofizyolojik iletişimin bozulması nedeniyle ortaya çıkan ağrı ve hastalıkların tedavisinin mümkün olduğunu söyledi.

”Nöral tedavi ağrıların tedavisinde etkili”

Nöral terapi hakkında konuşan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Vedat Altuntaş, nöral terapiyle özellikli yerlere uygulanan lokal anestezik enjeksiyonla vücutta 3 tane dolaşımın düzenlendiğini söyledi.

”Nöral terapi vücutta 3 dolaşımı düzenler”

Nöral terapide kullanılan anestezik ajanların belirli bir sinir düğümü yahut bölgedeki biyoelektrik düzensizliğini tedavi ettiğini ifade eden Altuntaş,

“İğnelerdeki kısa etkili lokal anestezik maddenin anestezik etkisinden değil, otonom sinir sistemi üzerinde oluşturduğu uyarıdan faydalanılır. İğne cilde yapılır yapılmaz bu uyarı sinir ağında yayılır ve eskiden kalmış sinir hasarlarının hepsi biyoelektriksel olarak düzeltilir. Kan dolaşımı, lenf dolaşımı ve sinirsel ileti. Bir dokunun kan dolaşımı artınca o doku beslenir; lenf dolaşım artınca doku metabolitlerinden arındırılır yani temizlenir ve sinir iletisi artan, düzenlenen doku ise daha düzenli çalışır. Böylece, beslenen temizlenen ve düzenli komut alan dokunun kendini iyileştirme kapasitesi artar dedi.

Nöral terapinin temelinde, sağlıklı bir kişinin vücudunda serbestçe akan enerji anlayışının olduğuna dikkat çeken Altuntaş, tedavi yöntemi ile ilgili şunları söyledi:

“Yaralanma, hastalık, beslenme bozukluğu, stres ve hatta yara izleri bu serbest akışı bozar ve müdahale bölgeleri denilen enerji düzensizliğinin oluşmasına yol açar. Araştırmacılar hastalıkların ve kronik ağrıların yüzde 40’ının vücuttaki müdahale bölgeleri kaynaklı olduğunu tespit etmişlerdir. Nöral terapinin amacı bu müdahaleyi düzeltmek ve hastalığı veya semptomu tedavi etmektir. Nöral terapi çok yaygın olarak kronik ağrıları geçirmek için başvurulan bir yöntem olsa da aynı zamanda alerjiler, bahar nezlesi, baş ağrıları, astım, kireçlenme, romatizmal hastalıklar, hormon düzensizliği, spor veya kas yaralanmaları, safra kesesi, kalp, karaciğer hastalıkları, depresyon, baş dönmesi, adet dönemi ağrı ve krampları, deri ve dolaşım problemleri için de tedavi edicidir.Bazen bir tedavi ile sorun çözülebilir. Çoğu kez ise her tedavi sonrası kısmi iyileşmeler görünür. ortalama olarak 3-6 tedavi ile kronik rahatsızlığın çözümüne ulaşılır.

Kaynak: Sabah Gazetesi