urunilani.com hoşgeldiniz!

Akıllı kontak lensler gecikecek

Akıllı kontak lensler gecikecek

Google ve Google’a ait diğer şirketi tek bir çatı altında toplayan Alphabet tarafından geliştirilen akıllı kontak lensler maalesef gecikecek gibi gözüküyor. İşte gecikmenin detayları…

Alphabet, ABD Yollarını Yeniden Yapacak

Alphabet, ABD genelindeki büyük şehirlerin toplu ulaşım planlarını yeniden düzenlemek istiyor….

Akıllı kontak lenslerin önündeki engeller

Alphabet’in alt kuruluşlarından Verily Life Sciences ile ilaç şirketi Novartis iş birliğinde geliştirilmekte olan, otomatik odaklanma ve kan şekeri seviyesini ölçme gibi yeteneklere sahip akıllı lenslerin geliştirilmesinde bazı sıkıntılar olduğu ifade ediliyor.

Kullanıcılarını gözlük kullanımından kurtaracak lens teknolojisinin, planlandığı gibi 2016 yılı içerisinde testlerine başlanmasının mümkün olmadığı ve henüz çok erken olduğu belirtiliyor. Diğer taraftan kullanıcıların diyabetlerini göz yaşlarından ölçmek için dahili glikoz sensörü bulunan diğer lens hakkındaysa bilgi verilmiyor.

Alphabet ve Novartis için süreç karmaşık

Novartis bu aksaklığın sebebi olarak, teknolojinin teknik anlamda çok karmaşık bir süreç olmasını gösteriyor. Ek olarak, hem Alphabet hem de Novartis’in bu teknolojide yol aldıkça öğrenmeye devam ettiklerinin de altı çiziliyor.

Geleceğin sağlık hizmetleri anlamında önemli bir yatırım olan akıllı kontak lenslerin son kullanıcı için ne zaman hazır olacağı ise büyük merak konusu. Ayrıca böyle bir teknolojinin kullanıcılara nasıl maliyetler getireceği de bir diğer önemli nokta.

:: Piyasaya çıktığında akıllı kontak lens kullanmayı düşünür müsünüz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/akilli-kontak-lensler-gecikecek-77105