urunilani.com hoşgeldiniz!

Amerika, Galaxy Note 7’nin fişini çekti!

Amerika, Galaxy Note 7'nin fişini çekti!

Samsung‘un tam artık unutulmaya başladı dediğimiz Galaxy Note 7 olayları yeni gelen haberler ile tekrar gündemimize oturdu. Yeni Zelanda ve Avustralya’dan sonra şimdi de Amerika Birleşik Devletleri Galaxy Note 7’nin fişini çekti. Hatırlayacağınız üzere Yeni Zelanda ve Avustralya‘daki GSM operatörleri Note 7’nin hattını keserek tüm telefon yetilerini elinden almıştı. Amerikalı operatörler ise daha ilginç bir yol izleyecek.

Aktarılan bilgilere göre Amerikalı GSM operatörleri, Galaxy Note 7 için zorunlu bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme GSM firması tarafından sunulduğu için otomatik olarak cihaza yüklenecek. Bu güncellemenin ardından ise Galaxy Note 7 artık şarj edilemeyecek. Yani Galaxy Note 7 sahipleri şarjları bittiğinde artık telefonlarını kullanamaz hale gelecek.

15 Aralık tarihinde sunulacak olan bu güncellemenin önümüzdeki aylarda ülkemiz için de sunulmasını bekliyoruz. Eğer hala Galaxy Note 7 kullanıyorsanız, Samsung‘un başlatmış olduğu değişim programına tabii tutmanızı öneririz.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/amerika-galaxy-note-7-kullanimini-engelliyor-38756.html