urunilani.com hoşgeldiniz!

Android Wear’a Windows 7 Yüklendi!

Android Wear'a Windows 7 Yüklendi!

Geliştiriciler özellikle Android işletim sisteminde farklı heyecan arayışları içerisinde olmayı sürdürüyor. ROM yükleme işlemlerine biraz olsun aşinaysanız HTC’nin HD2 modelinin başına neler geldiğini biliyor olmalısınız. 

2009 yılında Windows Mobile 6.5 platformuyla çıkış yapan HTC HD2’ye son olarak Android 6.0 işletim sistemi yüklenmişti. Telefonun bu noktada bir efsane olduğunu söyleyebiliriz.

Giyilebilir teknolojilerin hayatımızda önemli bir yer edinmesinin ardından geliştiricilerin yazılım yükleme noktasında bu defa akıllı saatlere yöneldiklerini görüyoruz. Üstelik hedefte Apple Watch akıllı saat de var.

Apple Watch’a Windows 95 Yükledi!

Yenilerle eskileri yad etme! Yazılım uzmanı Nick Lee, Apple’ın akıllı saatine Windows 95 yükledi….

Daha önce Mac OS 7.5.5 sürümüyle karşımıza çıkan Apple Watch’a geçtiğimiz günlerde Windows 95 işletim sistemi yüklendi. Android Wear tabanlı akıllı saatlerde de durum pek farklı değil.

Android Wear tabanlı akıllı saatlere daha önce Windows 95 ve Windows 98’in yüklendiğine şahit olduk. Hatta daha da çılgın olanı Android Wear’li akıllı saatte Counter Strike 1.6 oyunu çalıştırıldı.

LG G Watch’a Windows 7 Yüklendi

Kısa süren hatırlatmalarımızı yaptıktan sonra haberimize konu olan yükleme işlemine geçecek olursak; popüler geliştiricilerden Hacking Jules, elindeki Android Wear tabanlı LG G Watch akıllı saate Windows 7 işletim sistemini yüklemeyi başardı.

Masaüstü sistemler için geliştirilen Windows 7 işletim sisteminin 1.65 inç büyüklüğünde 280 x 280p ekran çözünürlüğüne sahip LG G Watch’ta çalışması pek de kolay olmadı diyebiliriz.

Akıllı saatin Windows 7’yi boot etmesi yaklaşık 3 saat sürerken, alt bölümdeki videoda da görüldüğü üzere akıllı saat bu süre zarfında sürekli şarjda kalıyor.

KAYNAK : http://shiftdelete.net/android-wear-akilli-saate-windows-7-yuklendi-71410