urunilani.com hoşgeldiniz!

Apple, MacBook Pro fiyatlarını düşürecek mi?

Apple, MacBook Pro fiyatlarını düşürecek mi?

Apple tarafından 27 Ekim tarihindeki Hello Again etkinliği ile tanıtılan yeni MacBook Pro’lar tasarım, performans, Touch Bar ve Touch ID gibi detaylarıyla ilgi çekmeyi başarmıştı. Peki, MacBook Pro dizüstü bilgisayarları 2017’de neler bekliyor?

Yeni MacBook Pro tanıtıldı! İşte özellikleri!

Apple, bugün düzenlediği etkinlikte uzun süredir beklenilen yeni Macbook Pro modelini duyurdu….

MacBook Pro fiyatlarına düzenleme gelebilir

Apple ile ilgili başarılı analizleriyle tanınan KGI Securities analisti King-Chi Kuo, yine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kuo’ya göre, gelecek yıl Apple hem MacBook Pro fiyatlarında indirime gidecek hem de donanımsal anlamda güncellemeler yapacak.

Yenilenen MacBook Pro modellerinin yüksek fiyat ile piyasaya sürüldüğü belirtilirken, Apple’ın gelecek yılın ikinci yarısında fiyat düşüşü yapacağı ileri sürülüyor. Fiyat düşüşü etkisinin yanı sıra, USB-C pazarının ve Touch Bar teknolojisinin olgunlaşması ile kullanıcıların yeni MacBook Pro’lara yöneleceği de Kuo’nun tahminleri arasında.

Ek olarak, Apple’ın yine ay aynı dönemde MacBook Pro donanımlarında güncelleme yaparak 32 GB RAM desteği sunabileceği bekleniyor. Öte yandan bunun gerçekleşmesinin Intel Cannonlake işlemcilerin çıkışına bağlı olduğunun altı çiziliyor. Bunun sebebiyse, LPDDR 4 RAM ile Cannonlake işlemcilerin yüzde 15 ile 25 arasında daha az güç harcaması ve bu sayede ekstra RAM miktarına izin vermesi. Malum, Apple’ın 32 GB RAM desteği sunmamasındaki başlıca sebep güç verimliliğini etkilemesi olmuştu.

Cannonlake işlemcilerin geç kalması durumundaysa LPDDR 3 RAM kullanan Coffee Lake işlemcilerle yola devam edileceği söyleniyor ancak bu durumda da yine 16 GB RAM ile yola devam edilmek zorunda kalınacak.

Yeni MacBook Pro Türkiye fiyatı

Yeni MacBook Pro modelleri tanıtıldı. Hızlı bir şekilde satışa da sunulma evresine geçiliyor….

Yeni MacBook, İngilizlerin de cebini yakıyor!

Brexit ile Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alan İngiltere, yeni MacBook modellerini Sterlin…

MacBook Pro’lar ile ilgili Kuo’nun tahminlerinin tutarlılığını ise 2017’nin ikinci yarısında öğrenebileceğiz.

:: MacBook Pro için fiyat düşüşü ve donanım güncellemesi hakkında sizin görüşleriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/apple-macbook-pro-fiyatlarini-dusurecek-mi-76541