urunilani.com hoşgeldiniz!

ASUS Yeni X99 Anakartlarını Duyurdu

ASUS Yeni X99 Anakartlarını Duyurdu

ASUS, X99 anakartlarının 4 yeni model ile birlikte güncelledi. ASUS X99-E, X99-A II, X99-Deluxe II ve ROG Strix X99 Gaming anakartları resmi olarak lanse edildi.

İlk olarak tüm yeni X99 kartlarının ayarlanabilir RGB LED aydınlatma, metal ile kuvvetlendirilmiş PCIe slotları ve gelişmiş fan kontrol ayarlarıyla üst düzey özellikler sunduğunu belirtelim.

Yeni kartlar otomatik olarak bağlanan fanın üç veya dört pinli olduğunu anlayabiliyor. Ayrıca overclock yapmak isteyen kullanıcılara sunulan ekstra özellikler de bulunuyor. 

Tüm kartlar sekiz adet DDR4 DIMM slotu, M.2 slotu ve yeni nesil depolama için Sata Express portlarıyla üst segmente hitap ediyor.

X-99E Özellikleri

Yeni X99 ailesi içinde 219 dolar fiyatıyla en bütçe dostu model olan X-99E, 8 adet 3200 MT/s’ye kadar destek veren DDR4 slotuna ve 3 adet PCIe 3.0×16 slotuna sahip.

Bir adet Gigabit Ethernet portuyla gelen kart, Type-C formatında USB 3.1 desteği sunuyor. Ayrıca kartın üzerinde Crystal Sound 3 ses kontrolcüsü bulunmakta.

X99-A II Özelikleri

Temelde X99-A özelliklerini sunan ancak daha fazlasını da bünyesinde barındıran X99-A II, RGB LED kontrolcüsüne sahip. A U.2 bağlantısı ile daha esnek bir depolama seçeneği sunan kartın fiyatı ise 249 dolar.

X99-Deluxe II Özellikleri

X99-Deluxe modelinin yenilenmiş ve geliştirilmiş versiyonu olan X99-Deluxe II, 5 adet PCIe x16 slotuna sahip. Ayrıca kartın üzerinde iki adet Intel NIC, üç adet USB 3.1 Type-A portu, 802.11ac WiFi ve Bluetooth bağlantı seçeneklerin yer alıyor.

Asus’ ThunderboltEX 3 kartı ile birlikte gelen Deluxe II, USB Power Delivery özelliğini destekliyor. 

ROG Strix X99 Gaming Özellikleri

Listenin son sırasında ise adından da anlayabileceğiniz gibi oyunculara hitap eden ROG ailesinden Strix X99 Gaming var.

X99-A II’nin özelliklerini taşıyan kartın dış yüzeyinde ROG zırhı ile kaplanmış durumda. Diğer kartlar sade bir görünüme sahipken bu kart oyunculara özel olduğu gibi kırmızı siyah renkleri ve ROG teması ile dikkat çekiyor.

Strix X99 Gaming anakartın fiyatı ise 339 dolar.

:: ASUS’un yeni X99 anakartlarını nasıl buldunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/asus-yeni-x99-anakartlarini-duyurdu-71379