urunilani.com hoşgeldiniz!

BlackBerry’nin yeni telefonları: Hamburg ve Rome

BlackBerry’nin yeni telefonları: Hamburg ve Rome

Akıllı telefon pazarından çekileceği konuşulan BlackBerry, bu yıl en az iki yeni telefon çıkaracak. Bu yeni Android telefonlar Hamburg ve Rome olacak.

BlackBerry’nin yeni telefonları: Hamburg ve Rome

Birçok analist, tüm çabalarına rağmen BlackBerry’nin akıllı telefon alanında işinin bittiğine ve Kanadalı çıkışlı firmanın çok yakında bu pazardan çekileceğine inanıyor. Ancak görünen o ki BlackBerry bu alandan çekilmeden önce en az iki yeni telefon satışa sunacak. Üstelik gelen bilgilere bakılacak olursa her iki telefon da Android işletim sistemini kullanacak.

Bu telefonlarda ilki tamamen dokunmatik ekrana sahip olan ve şirketin diğer telefonları gibi QWERTY klavye kullanmayan Hamburg olacak. Orta segment bir telefon olan Hamburg’un sonbahar aylarında satışa çıkacağı söyleniyor. Bu da şirketin bir süredir konuşulan Vienna kod adlı telefondan vazgeçmiş olabileceğini gösteriyor. Hamburg’un çıkışı için ayrılan sonbahar aylarında çıkacağını iddia edilen Vienna’nın hem bir dokunmatik ekrana hem de QWERTY klavyeye sahip olacağı söyleniyordu. Ancak Kanadalı telefon üreticisi bu telefondan vazgeçmiş gibi görünüyor.

BlackBerry’nin bu yıl çıkaracağı ikinci Android telefon ise Rome kod adıyla anılıyor. Rome’un Hamburg’a göre çok daha üst düzey bir telefon olacağı söyleniyor. Rome’da hem bir dokunmatik ekran hem de QWERTY klavye yer alacak. Telefonun Priv modeli gibi kızaklı olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Kaynak: Mynet