urunilani.com hoşgeldiniz!

Bunu da yaptılar: Akıllı tuvalet…
no image

Bunu da yaptılar: Akıllı tuvalet...

Yanına yaklaşılınca klozet kapağını açan ve her sifondan sonra kendi kendini temizleyen “akıllı” tuvalet ABD’nin Las Vegas kentindeki bir fuarda ziyaretçilere tanıtıldı.

Tuvaletin içinde, insanların kendini temizlemesi için sıcak su ve hava püskürten bir çubuk da bulunuyor.Kendini temizleme işleminde ise bir dezenfektan ile zirkonyum-titanyum dioksit karışımı bir parlatıcı kullanıyor.

Sifon çekildikten sonra tuvaletin içine elektrolize su püskürtülüyor. Üretici Toto firmasının sözcüsü Leonora Campos, “bu da işlemden geçirerek kir sökücü hale getirdiğimiz musluk suyu aslında” diyor.

Tuvalet yüzeyine enerji veriliyor Kirler bu şekilde yok edilirken, klozet kapağındaki ultraviyole ışıklar da tuvaletin yüzeyine enerji veriyor.

Böylece yüzeye birşey yapışmadığı gibi, oksijen iyonları da bakteri ve virüsleri parçalıyor.Campos, “Bir yılı aşkın bir süre tuvaleti temizlemeniz gerekmiyor” diyor. Şirket, tuvaletin hâlâ geliştirilmekte olan bir prototip olduğunu belirtiyor.

Neorest adı verilen tuvaletlerin daha önceki versiyonları ise tanesi 10 bin dolara yakın fiyat etiketine rağmen 40 milyondan fazla satmış. (BBCTürkçe)