urunilani.com hoşgeldiniz!

Çözümleriyle Türkiye’yi temsil ediyor

Çözümleriyle Türkiye’yi temsil ediyor

Vestel, Hollanda’nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirilen ISE 2016 fuarında katılımcılara yeni ürün ve çözümlerini sergiliyor.

Çözümleriyle Türkiye’yi temsil ediyor

Biz de sizlere Vestel’in neler sunduğunu göstermek için kısa bir stant gezisi gerçekleştirdik.

10. holde yer alan Vestel 230 metrekarelik alan ile fuarda bulunan en büyük stantlardan birisini kurmuş durumda. Firmanın sadece ürün yerine sistem çözümlerine odaklandığını söylemeliyim. Tabii ki stand içerisinde Vestel’in ekran ürünleri bulunuyor fakat sunulanlar bunula sınırlı değil. Vestel bir üründen çok çözüm sunmaya odaklanmış durumda. Dijital bilgilendirme ekranları Vestel’in önemsediği çözümler arasında yer alıyor. Bu ekranların hava alanlarından tutun da alışveriş merkezlerine, fast food zincirlerine, mağazacılık sektöründeki promosyon reklamlarına kadar birçok kullanım alanı bulunuyor. Vestel’in sunduğu ekranların yanı sıra bu alanlarda yazılım çözümü de sunması ilgi çekici. Hemen hemen her sektöre yönelik özelleştirilmiş çözümler sunabiliyorlar. Bu ekranların içerisindeki uygulamaların uzaktan yönetilebilir olması ve tek bir sunucu üzerinden sunulması, çözümü kullanan kişilere büyük bir avantaj sağlıyor. Vestel’in sunduğu çözümler arasında farklı boy ve özelliklerde ekranlar bulunmakta. Dış ortam çözümlerinden tutun da 8K görüntü sunabilen ekranlara kadar birçok farklı kategoride ürünlerin fuar ziyaretçilerine sergilendiğini görüyoruz.

Eğitime Özel Çözümler

Eğitim için özel olarak sergilenen Tablet ve Ekran çözümleri bizim ülkemizde olduğu kadar farklı ülkelerde de ilgi görmekte. Günümüzde bu tarz ürünlerin sınıflar içerisinde kullanılması bir elzem haline geldi. Bu sayede çocuklarımızın gelişen teknolojiyle uyum halinde eğitilmesi sağlanıyor. Ülkemizde de hali hazırda devam eden Fatih projesi kapsamında devlet okullarında dijitalleşme süreci devam ediyor. Vestel’in akıllı tahta ve Tablet PC ürünlerini bu alanlarda görüyoruz. Tabii ki özel okulların bu ürünlere olan ilgisi günden güne artıyor. Türkiye’de yer alan özel okulların birçoğu da bu ürünleri kullanıyor. Vestel fuar kapsamında 65 inç, 75 inç ve 84 inç akıllı tahtalarını ziyaretçilere gösteriyor. Eğitim sektörü içeriklerinin zenginleşmesiyle birlikte 4K içeriklere yöneltilmeye başladı. Vestel’in de bu konuda Ultra HD akıllı tahta çözümü bulunuyor. Tabii ki sergilenen ürünler bununla sınırlı değil. Akıllı tahtaların Tablet PC’lerlle olan etkileşimi de burada ziyaretçilere gösteriliyor.

Son dönemde popüler olan bir diğer konu ise Otel TV çözümleri. Bu tarz çözümler de Vestel’i rakiplerinden ayıran en önemli konulardan bir tanesi ağ bağlantısı üzerinden hem yayınları gönderebilesi, odalardaki TV’leri ayrı ayrı kontrol edebilmesi, hem de film satın alma gibi interaktif uygulamaların sunabilmesi. Buradaki çözümlerin herhangi bir sınırlaması yok. Vestel bu konuda kendi yazılımını geliştiriyor ve bu yazılımı müşterilerinin isteğine göre özelleştirebiliyorlar. Buna en iyi örneklerden bir tanesi oda içerisinde izlenen bir ücretli filmin check out sırasında otomatik olarak muhasebeleştirilerek faturaya yansıtılması gösterilebilir. Bunun gibi ekstra işler yazılım tarafından otomatik yapılıyor ve bu tarz işler için ekstra bir insan gücü gereksinimi ortadan kalkmış oluyor.

16’sı yurt dışında, toplam 23 şirketten oluşan Vestel Grubu Televizyon, Setüstü Kutular, Profesyonel Ekranlar, Mobil Cihazlar, LED Aydınlatma, Küçük Ev Aletleri,Çamaşır Makinesi, Bulaşık Makinesi, Buzdolabı, Pişirici ve Soğutucu Ürün Gruplarında üretim yapıyor. Son 17 yıldır dayanıklı tüketimde (elektronik) Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan firma 152 ülkeye ihracat yapıyor. Avrupa TV pazarında üç büyük oyuncudan bir tanesi ve Türkiye TV ihracatının yaklaşık yüzde 90’ı, Türkiye beyaz eşya ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu Vestel yapıyor. Yaklaşık 1200 kişilik Ar-Ge kadrosuyla çalışmalarını sürdüren firmanın küresel çapta 8 Ar-Ge Merkezi (5’i Türkiye, İngiltere, Tayvan, Çin) bulunuyor.

Kaynak: Mynet