urunilani.com hoşgeldiniz!

Evinizde Bir Papağan Varsa Can Sıkıntısını Unutun

Evinizde Bir Papağan Varsa Can Sıkıntısını Unutun

main

Papağanlar insanlarla girdikleri iletişim ve konuşma yetenekleri nedeniyle fıkralara bile konu olmuş harika canlılardır. Konuşan bir papağana saygı duymamak ve hayran kalmamak mümkün değil. Elbette birçok papağan çeşidi var ve hepsinin becerileri ayrı. Fakat papağanlar genel olarak şarkı söylemeyi seven, müzik aşkını içlerinde (gagalarının) taşıyan, danstan eksik kalmayan ve yeterli ilgiyi gördüğünde en yakın arkadaşınız olacak neşeli şeylerdir.

“En nihayetinde bir kuş işte.” deyip geçemeyeceğiniz kadar akıllı, türlerine göre renkleri ve tüy tasarımlarıyla ilham verici papağanların video’larıyla keyifli birkaç dakika geçirelim istedik. İşte evinizde bir papağan varsa can sıkıntısını unutacağınızın kanıtı bu muhteşem canlılar:

Gerçek Bir Star

Bu sevimli sultan papağını, piyanoda çalınan Komşum Totoro animasyonunun melodisine o kadar güzel eşlik ediyor ki alkışlamaktan avuç içlerimiz kızardı. Düşünsenize, canınız sıkkın eve geliyorsunuz ve sizi şarkı söyleyerek karşılayan bir papağanınız var. Arkaya yatırılmış saçlarıyla da çok yakışıklı üstelik.

Heyt Be! Annen de Dansçıydı Senin!

İşte papağanların ritim duygularının ne kadar gelişmiş olduğunun örneği olan video’da papağanların kimisi metal müzikle kimisi de tekno müzikle gayet güzel coşuyor. Nasıl bir yem verdilerse, yaramış.

Tüylerimi Diyorum, Biraz Okşayabilir misin?

Sadece kedi ve köpekler değil; papağanlar da uzandıkları yerde tüylerinin karıştırılmasına bayılırlar. Onları severken bütün stresinizi fersahlarca uzaklara fırlatırsınız. Üstelik az oyuncu da değiller.

“Eee N’aptın? İşler Nasıldı Bugün?”

Tamam, sesleri biraz acayip ama bu onların daha sevimli olmasını sağlamıyor mu? Sorularınıza cevap verecek, sizinle konuşacak, siz gülerken sizinle birlikte gülecek bir papağan, bu dünyada herkesin başına-başına olmuyorsa da omzuna-gelmesi gereken bir şeydir. Bir papağan asla kafesinde pineklemez; hareket ister, iletişim ister, sevgi ister. Aynı siz!

Biz de Fenomen Olmayı Biliriz

Son birkaç ayda sosyal medyada fenomen olmuş bu papağan biraz ilginç biri doğrusu. Oyuncaklarıyla bağırarak oynamayı tercih eden bu bıdığın dışı ne kadar beyazsa iç dünyası o kadar renkli sanıyoruz. Bağırsın tabii, bir papağan olarak en büyük hakkı bağırmak.