urunilani.com hoşgeldiniz!

Galaxy Note 6 Cephesinden Yeni Bilgiler

Galaxy Note 6 Cephesinden Yeni Bilgiler

Kısa süre önce çıkış tarihine ilişkin haberlerle gündeme gelen Galaxy Note 6 cephesinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Kullanıcıların merakla beklediği yeni nesil Note serisi telefon için, Samsung haberlerinde güvenilir bir adres olarak gösterilen SamMobile sitesine göre yazılım oluşturma süreci başlamış durumda.

N930F (Avrupa versiyonu) model numarasına sahip telefon için hazırlanan N930FXXU0APE1 yapı numarasına ait yazılım, aynı zamanda Galaxy Note 6‘da kullanılacak donanımın belirlendiği anlamına geliyor.

Galaxy Note 6 Ne Zaman Tanıtılacak?

Galaxy Note 6 beklenenden önce tanıtılabilir, zira merakla beklenen telefonun çıkış tarihi…

Bundan sonraki süreçte başta Benchmark testleri olmak üzere gerçekleşecek sızıntılar Galaxy Note 6’nın donanım özelliklerini büyük ölçüde ortaya koyacaktır.

Sitenin ayrıca yakın zamanda Galaxy Note 6 için hazırlanan yazılımı ele geçirmesi ve telefonda yer alacak uygulamalara açıklık getirmesi bekleniyor.

Super AMOLED Plus ekran geliyor

Galaxy Note 6 için iddia edilen donanım özelliklerine göz attığımızda 5.8 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekranın kesinlik kazanan bir detay olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak panel tarafında bu defa radikal değişimlerin yaşanacağı iddia ediliyor. Galaxy Note 6’ya eşlik edecek Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED panel gelen haberlere göre oldukça ince bir yapıda ve RGB (Kırmızı-Yeşil-Mavi) alt piksel dizilime sahip olacak.

Galaxy Note 6 Özellikleri – Ana Konu

Galaxy Note 6 özellikleri hakkında sızıntılar gelmeye başladı. Bu haberimizde Galaxy Note 6…

Galaxy S II‘de RGB dizilimine sahip Super AMOLED Plus ekran kullanan Samsung, o günden bu yana Super AMOLED panellerde elmas PenTile piksel dizilimine yer veriyor.

RGB alt piksel dizilimiyle birlikte Galaxy Note 6’da daha keskin bir görüntü deneyiminin sunulacağını söyleyebiliriz.

Snapdragon 823 ve frekans hızı artırılmış Exynos 8890 işlemcisinden güç alacak telefonda 6GB RAM’in yer alacağı uzun bir süredir dillendiriliyor.

Android 6.1 ya da Android 7.0  ile çıkış yapacak telefonun ana kamerası 12 megapiksel, pili ise 4.000 mAh büyüklüğünde olacak. Hafıza kart desteği, USB Type-C ve suya dayanıklı kasa Galaxy Note 6 için iddia edilen diğer özellikler.

:: Galaxy Note 6’nın donanım özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/galaxy-note-6-cephesinden-yeni-bilgiler-71481