urunilani.com hoşgeldiniz!

Galaxy S6, uçakta sahibinin elinde patladı

Galaxy S6, uçakta sahibinin elinde patladı

Samsung, amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin başarısından sonra daha iyi özelliklerle Galaxy Note 7’yi kullanıcılarına sundu. Ancak Galaxy Note pil sorunu nedeniyle patlamalar yüzünden şirket için tam bir fiyaskoya dönüştü ve geri çağrılan Galaxy Note 7’ler Samsung’a milyarlarca dolar zarara mal oldu.

Şirketin diğer akıllı telefon modelleri hakkında çok fazla patlama haberi duymamıştık ancak yeni gelen patlama haberi Galaxy S6’dan oldu. Taipei’ye seyahat eden Çin havayolları uçağında bir yolcunun Galaxy S6 marka akıllı telefonu patladı.

Aniden patlayan Galaxy S6, sahibinin elinde yanıklara neden oldu.  Uçuş görevlileri yangın söndürücü ile kısa sürede yangını söndürerek daha fazla zarar olmasını engelledi. Çin Havayolları ve Havacılık Güvenliği Konseyi (ASC) kullanıcının parmağındaki küçük yanıklar dışında hiçbir yaralanma olmadığını söyledi. Şu an itibariyle ASC, patlama arkasındaki nedeni araştırmak için bir soruşturma ekibi atadı.

Orada bulunan yolcular akıllı telefonları ile telefonun yanma anının fotoğrafını aldılar. Bu fotoğrafları aşağıda inceleyebilirsiniz.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/galaxy-s6-ucakta-patladi-38750.html