urunilani.com hoşgeldiniz!

Gear Fit 2 ve Gear IconX Tanıtıldı

Gear Fit 2 ve Gear IconX Tanıtıldı

Samsung bir süre önce sızdırılan Gear Fit 2 akıllı bilekliğin duyurusunu gerçekleştirdi. İkinci nesil giyilebilir fitness takip cihazı selefine göre daha gelişmiş özellikler ve daha modern bir tasarımı beraberinde getiriyor. Güney Koreli üretici Gear Fit 2 ile birlikte Gear IconX kablosuz Bluetooth kulaklığın da duyurusunu gerçekleştirdi.

Gear Fit 2 Özellikleri

Bileği kavrayacak şekilde daha oval bir yapıya bürünen Gear Fit 2’de ekran boyutu selefine göre küçülüyor. Ancak daha yüksek çözünürlüklü kavisli Super AMOLED ekran ile karşı karşıyayız. İkinci nesil akıllı bileklikte 1.5 inç büyüklüğünde 216 x 432p çözünürlüklü ekran yer alıyor.

1.0 GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemciden güç alan Gear Fit 2’de 512MB RAM kullanılıyor. Tizen işletim sistemiyle çalışan akıllı bilekte ayrıca 4GB dahili depolama yer alıyor.

Nabız ölçer sensörü ve GPS bağlantısının eşlik ettiği Gear Fit 2’nin pili 200 mAh büyüklüğünde. Samsung’a göre söz konusu pil 3 gün kullanım, 5 gün bekleme süresi sunuyor.

IP68 sertifikasıyla 1,5 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabilen fitness takip cihazı Android 4.4 ve üzeri cihazlarla uyumlu çalışabilecek. Ek olarak Gear Fit 2 minimum 1.5GB RAM’e sahip cihazlarla eşleşecek. 

Gear Fit 2 siyah, mavi ve pembe renk seçenekleri eşliğinde ve iki farklı boyutta 10 Haziran’da satışa sunulacak. Akıllı bilekliğin fiyatı ise 180 dolar olarak açıklandı.

Gear IconX Özellikleri

Gelelim Samsung’un bir sonraki tanıtımına. Yine görüntüleri daha önce sızdırılan Gear IconX Bluetooth kulaklıkta 4GB dahili depolama yer alıyor. Samsung’un egzersiz odaklı uygulaması S Health ile senkronize olabilen kulaklık, sesli komutlarla aktiviteler hakkında kullanıcıya bilgiler aktarabiliyor.

Gear IconX’te yaklaşık 1000 şarkı saklanabiliyor. Pil süresi açıklanmayan ürün ile 3.5 saat müzik dinlemek mümkün. Konuşma süresi ise 1.5 saat. Gear IconX su sızıntılarına karşı dayanıklı bir yapıda.

Gear IconX, Android tabanlı cihazlarda çalışabilecek. Ürün, Android 4.4 üzeri ve minimum 1.5GB RAM’e sahip akıllı telefonlar tarafından desteklenecek. Fiyat bilgisi henüz açıklanmayan Gear IconX yılın üçüncü çeyreğinde raflarda olacak. 

:: Samsung’un yeni ürünleri Gear Fit 2 ve Gear IconX’i beğendiniz mi?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/gear-fit-2-ve-gear-iconx-tanitildi-72089