urunilani.com hoşgeldiniz!

GM otomobil paylaşım servisini büyütüyor

GM otomobil paylaşım servisini büyütüyor

Otomobil paylaşım servisi Uber’in dünya çapındaki başarısı bir yana dursun, otomobil üreticileri önümüzdeki 10 yıl içinde klasik otomobil satış modellerini terk etmek zorunda olacaklarının ve araçlarını kiraya vererek para kazanabileceklerinin farkındalar.

Bu nedenle mevcut otomobil paylaşım servislerine ortak olan veya kendi bünyelerinde otomobil paylaşım servisleri kuran otomobil üreticileri için, bu servislerle tüm dünyaya yayılabilmek hayati önem taşıyor.

Los Angeles olmadan olmaz

ABD’li otomobil üreticisi GM’in bu yıl kurduğu otomobil paylaşım servisi Maven, şimdi önemli bir adım atıyor ve Los Angeles’ta da hizmet vermeye başlıyor.

Daha önce Ann, Arbor, Mich., Boston, New York City ve San Francisco’da hizmet veren Maven için Los Angeles önemli bir adım sayılıyor. 

Los Angeles, otomobil paylaşım servisleri için önemli bir merkez çünkü bu dev tatil/eğlence şehrinde kiralık araçlara, taksi servislerine büyük talep var.

GM otomobillerine yapay zeka entegre ediyor

GM, IBM’in online yapay zeka servisi Watson’ı otomobillerine entegre ediyor. Artık…

Maven şimdilik Los Angeles’ın 24 merkezinde toplam 60 aracı hizmete sokacak ancak talep büyüdükçe GM fabrikalarından yeni GM otomobilleri şehre transfer edilebilecek.

Otomobil endüstrisi özellikle sürücüsüz otomobillerin resmen piyasaya çıkmasıyla beraber, araç paylaşım servislerinin büyük şehirlerdeki otomobil ulaşım ihtiyacını büyük oranda karşılayacağını ve şahısların otomobil satın almak yerine Uber benzeri servisleri kullanacaklarını düşünüyorlar.

:: Otomobil paylaşım uygulamalarını kullanıyor musunuz?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/gm-otomobil-paylasim-servisini-buyutuyor-76472