urunilani.com hoşgeldiniz!

GM’den Tesla’ya tokat: Chevy Bolt

GM'den Tesla'ya tokat: Chevy Bolt

Düşük fiyatlı elektrikli otomobil çağı başlıyor. 

Bu konuda en büyük yaygarayı koparan ve Model 3 adını verdiği, 35 bin dolara satılacak elektrikli otomobilini 2017 ortasında müşterilerine teslim etme sözü veren Tesla, yüz binlerce sipariş toplamış olmasına rağmen henüz üretime başlamak için tarih bile veremiyorken GM’den ağır bir tokat yedi.

ABD’li otomobil üreticisi GM, 30 bin dolara satılacak elektrikli otomobili Chevy Bolt’u üretim bandına soktuğunu açıkladı. 

Tesla artık tek üretici değil

Bu da, ABD’nin ilk düşük fiyatlı elektrikli otomobilinin GM tarafından önümüzdeki haftalarda satışa çıkarılması anlamına geliyor.

Tanıtımı için fazla bütçe ayrılmadığından ve araç küçük görünümüyle ABD pazarında çok ilgi çekmeyeceğinden Chevy Bolt’un Tesla Model 3 kadar ilgi görmeyeceği düşünülüyor. GM de ilk sene sadece 30 bin Chevy Bolt üretmeyi planlıyor. 

Tesla ise şimdiden yarım milyona yakın Model 3 siparişi almış durumda.

Ancak, GM’in hamlesi otomotiv endüstrisi için büyük bir önem taşıyor. Artık Tesla dışındaki standart otomobil üreticilerinin de makul fiyatlarla elektrikli otomobil üreterek showroom’larına koyacağı dönemin geldiğini anlıyoruz.

Tesla Model 3 için teslim tarihi belli oldu

Elbette Türkiye için elektrikli otomobiller henüz lüks konumda. Fiyatları düşük olsa bile bu araçları şarj edebilecek istasyonların bulunmaması onları sadece bahçeli müstakil evlerde yaşayanların evden işe, işten eve kullanabileceği pahalı oyuncaklar yapıyor.

:: Sizce elektrikli otomobiller Türkiye’de ne zaman yaygınlaşır?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/gmden-teslaya-tokat-chevy-bolt-76689