urunilani.com hoşgeldiniz!

Google 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

Google 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı

Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla özel bir logo hazırladı.

Google ana sayfasında yer alan ve “doodle” olarak adlandırılan logoda, büyük bir kalem şeklinde resmedilen öğretmenin, küçük kalemler şeklinde tasvir edilen öğrencilerine kitap okuması yansıtıldı.

“Doodle” uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere, bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel, daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.

Google’dan 29 Ekim Doodle’ı

Google ana sayfasında “doodle” olarak adlandırılan logoyu bu kez 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için tasarladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel olarak, “Google” yazısında “o” harfi yerinde dalgalanan Türk Bayrağı görülüyor. Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere, bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor. İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye ve konuya özel, daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel bir Doodle yayınlayan Google, Türkiye sayfasında Türk Bayraklı logoya yer verdi.

KAYNAK : Yenişafak