urunilani.com hoşgeldiniz!

Google ile Levi’s Akıllı Ceket Üretiyor!

Google ile Levi's Akıllı Ceket Üretiyor!

Google I/O 2016 etkinliğinde yenilikçi çalışmalarını açıklamaya devam ediyor. İlk olarak 2014 yılında gündeme gelen Project Ara hakkında oldukça ilerleme kaydeden Google, geçtiğimiz yıl duyurulan akıllı ceket konusunda da ciddi gelişmeler yaşamış.

Devir Modüler Telefon Devri!

Google’ın modüler telefon proesi, hayatımızda çok şeyi değiştirecek. Herkes, ne ihtiyacı varsa…

Google ile Levi’s işbirliği ile akıllı ceket Commuter geliyor!

Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu.

Bu teknoloji üzerinde çalışmalar yapan Google, Levi’s ile işbirliğine giderek ciddi ilerlemeler yaşadı. Kullanılan iletken kumaş sayesinde giyim eşyalarını bir tür ekrana çeviren bu teknoloji, dokunmayı basıncı ve elin konumunu algılayabiliyor.

Project Jacquard kapsamında Levi’s ile geliştirilen bu cekete Commuter adı verilirken, akıllı ceketin önümüzdeki yıl satışa çıkacağı da müjdelendi. Standart bir ceket görünümüne sahip olan Commuter, genel olarak bisiklet kulllanıcılarını kendisine hedef kitle olarak seçmiş durumda.

Ceketin sol koluna Commuter özellikleri yerleştirilirken müzik uygulamasını buradan yönetebilecek ya da gitmeyi istediğiniz yer için harita uygulamasına komut verebileceksiniz.

Elbette yıkanabilir özelliğe sahip olan Commuter’dan sadece yıkama öncesinde Bluetooth aparatını çıkartmanız gerekiyor. Project Jacquard teknolojisini kullanan başka giysilere de uygulanması için Levi’s ile çalışmalar sürerken Commuter ise 2017 yılının ilkbahar aylarında piyasadaki yerini alacak.

:: Akıllı ceket hakkındaki düşünceleriniz neler?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-ile-levis-akilli-ceket-uretiyor-71729