urunilani.com hoşgeldiniz!

Google sürücüsüz otomobiline şoför arıyor!

Google sürücüsüz otomobiline şoför arıyor!

Sürücüsüz otomobillerin yollara çıkması belki çok yakın değil ancak, şirketler bu konuda çalışmalarına hızla devam ediyorlar. Bunlardan biri de Google! Hatta Google bu teknolojinin öncülüğünü yapıyor diyebiliriz.

İlginizi çekebilir>>>Apple Alphabet’e yenildi

Google sürücüsüz aracını izin aldığı uygun ortamlarda test etmeye devam ediyor. Ancak araç tam anlamıyla hazır değil. Buna da daha önce yaptığı bir kazada şahit olmuştuk. Sürücüsüz aracın yaptığı bu kaza çok nadir olup insanlar daha fazlasını yapsa da bir risk oluşturuyor.

Nedeni bu kazalar mıdır nedir bilinmez, Google sürücüsüzü otomobili için bir şoför almaya karar verdi. Şimdi diyeceksiniz ki, “Sürücüsüz otomobilde şoför ne yapacak?”. Şoförün bu konuda görevi rapor tutmak olacak.

Google, sürücüsü aracı için alacağı şoförden aracın günlük hareketlerine dair rapor tutmasını ve bu raporu Google yetkililerine sunmasını istiyor. Özellikle insanların sürücüsüz otomobil hakkında düşünceleri bu rapor ile öğrenilecek ve bu doğrultuda geliştirmeler yapılacak.

Testler ABD’nin Arizona eyaletinde yapılacak ve Google, sürücülere saat başı 20 dolar verecek.  Her gün 6-8 saat arası test sürüşü olacağını düşünürsek oldukça cazip bir fiyat olacaktır.

 

  Teröristlerin korkulu rüyası AH-1 “Super Cobra!

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/google-surucusuz-otomobiline-sofor-ariyor-35549.html