urunilani.com hoşgeldiniz!

Google Translate İle İnternet Olmadan Çeviri Yapmak Mümkün

Google Translate İle İnternet Olmadan Çeviri Yapmak Mümkün

Güncellenen Google Translate mobil uygulaması, hem Android, hem de iOS için önemli yenilikler getiriyor.

En başarılı çeviri sistemlerinden biri olan Google Translate, web sürümünün yanı sıra mobil uygulamasıyla da büyük bir kitleye hizmet veriyor. Kısa süre önce güncellenen Google Translate uygulamasının hem Android, hem de iOS versiyonuna yeni özellikler eklendi.

Güncellemeyle birlikte Android tarafına gelen en önemli yenilik, Tap to Translate düğmesi. Bu sayede çeviri yapacağınız zaman Google Translate uygulamasını açmak yerine ekranda beliren bu düğmeye tıklamanız yetiyor. Böylece uygulamalar arasında ya da web sayfalarındaki gezintilerde pratik bir şekilde çeviri yapılabiliyor. Bu özellik yalnızca Android içingeçerli, henüz iOS’ta kullanılamıyor.

Google Translate’in iOS yeniliklerinin başında ise çevrimdışı kullanım özelliği geliyor. Böylece önceden indireceğiniz bir paket vasıtasıyla internete bağlı olmadığınız durumlarda da çeviri yapabilirsiniz.

iOS tarafındaki diğer bir gelişme ise kamera desteği. Herhangi bir metni Google Translate içindeki kamera simgesine tıklayarak eşzamanlı olarak çevirebilirsiniz. Özellikle kitap okuma sırasında bu özelliğin çok işe yarayacağını söyleyebiliriz.

Google Translate (Google Play) Google Translate (App Store)

KAYNAK : https://www.technopat.net/2016/05/12/google-translate-ile-internet-olmadan-ceviri-yapmak-mumkun/