urunilani.com hoşgeldiniz!

Google’ın otomobili kaza yaptı!

Google'ın otomobili kaza yaptı!

Google'ın otomobili kaza yaptı!

Google’ın otonom yani sürücüsüz hareket edebilenotomobili bir kazaya karıştı.

Birçok yeni teknoloji alanında çalışmalarını yürüten Google’ın en çok önem verdiği projelerin başında ise sürücüsüz otomobiller geliyor. Google bu proje üzerinde çok uzun yıllardır çalışıyor. Hatta Google’ın sürücüsüz otomobilini 2 milyon km’den fazla test ettiği söyleniyor. Ancak Google’ın sürücüsüz otomobilleri kazalara karışmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl birçok “ufak çaplı” kazaya karıştığını öğrendiğimizGoogle’ın sürücüsüz otomobilinin geçtiğimiz haftalarda da güven verme konusunda “zayıf” kaldığı ortaya çıkmıştı.

Otobüsün önüne sürdü

Reuters’in haberine göre Google’ın sürücüsüz otomobili Şubat ayında, saatte 3 km hızla giderken, saatte 24 km hızla hareket halinde olan bir otobüsün önüne sürdü ve bir kaza meydana geldi. Herhangi bir yaralananın olmadığı kazayla ilgili Google bugün bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, Google aracının içindeki kişinin, otobüsün yavaşlayacağını düşündüğü, bu nedenle de aracın otomatik sürücü sistemine müdahale etmediği bildirildi. Kazanın Google’ın merkezine yakın Mountain View’da meydana geldiğini de belirtelim.

Ayrıca Google açıklamasında; “Bundan sonra otomobillerimiz, otobüslerin veya diğer büyük araçların kendilerine göre hareket etme ihtimallerinin daha düşük olduğunu anlayacak ve umuyoruz bunun gibi durumları ileride daha incelikli değerlendirecek” dedi.

Kaynak: Sabah Gazetesi