urunilani.com hoşgeldiniz!

Google’ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda?

Google'ın Sürücüsüz Otomobili Ne Durumda?

Google, “geleceğin otomobil” teknolojileri olarak betimlenen sürücüsüz otomobil teknolojileri kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarını henüz test aşamasında olan Google, sürücüsüz otomobil teknoloji testlerine bir eyaleti daha ekledi.

Daha öncesinde İngiltere’nin Başkenti Londra’da sürücüsüz otomobil çözümlerinin testlerini gerçekleştiren şirket, ABD’nin Arizona Eyaleti’nde test çalışmalarına başladı.

Google’ın Testlerinde Sizde Bulunabileceksiniz

Google, sürücüsüz otomobillerini henüz piyasaya sürmeden kullanıcılarla tanıştırmak adına, sürücüsüz otomobillerini kullanıcılar eşliğinde test etme seçeneğini sunuyor.

Günde 6 ila 8 sekiz saat arasında değişen sürelerle test edilen otomobillere, 20 dolar karşılığında 1 saat süresince binilebiliyor.

Google, otomobil ve kullanıcı güvenliği açısından ise konuyla ilgili bazı tedbirleri almış durumda. Belirli bir yaş sınırı, sürücü lisans belgesi vb. kıstaslar, sürücüsüz otomobili denemek isteyen kullanıcılarda bulunması gereken özellikler arasında yer alıyor.

Yani, normal bir otomobil sürmeniz için gerekli tüm koşullar, 1 saatlik sürücüsüz otomobil deneyiminizde gerekli olacak.

Engadget’ta yer alan habere göre, Google’ın sürücüsüz otomobil teknolojilerindeki test aşamalarını sorunsuz bir şekilde sürdürdüğü ifade ediliyor.

Sürücüsüz otomobillerin henüz hangi tarihte piyasaya sürüleceğine ilişkin bir bilgi olmasa da, bu bağlamda beklenilen zamanın çokta uzak olmadığını dile getirebiliriz.

:: Google’ın sürücüsüz otomobillerinin test aşamalarında 1 saatliğine de olsa yer almak ister miydiniz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-surucusuz-otomobilleri-ne-durumda-71452