urunilani.com hoşgeldiniz!

Google’ın Yeni Sürprizi: Google Duo

Google'ın Yeni Sürprizi: Google Duo

Google kısa süre önce başlayan Google I/O Geliştiriciler Konferansı’nda yeni bir görüntülü arama uygulaması duyurdu. Google Duo olarak isimlendirilen uygulama muhtemelen şimdiye kadar gördüğümüz en basit ve en hızlı video görüşme uygulaması.

Android 7.0 N Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Google I/O 2016 etkinliğinde Android 7.0 N yeni özellikleri ve çıkış tarihi duyuruldu! Android…

Google Allo Duyuruldu!

Google’ın yeni mesajlaşma uygulaması Allo, Google I/O 2016 etkinliğinde resmi olarak duyuruldu….

Google’ın yalnızca mobil cihazlar için geliştirdiği Google Duo, telefon numarasının tanımlanmasının ardından aktif duruma geçiyor. Uygulama Android’in yanı sıra iOS işletim sistemiyle de uyumlu.

Herhangi bir Android kullanıcısı, iOS işletim sistemini kullanan bir arkadaşını Google Duo aracılığıyla görüntülü arayabilecek. 

Google Duo hem basit hem hızlı

Google Duo düşük ağ bağlantısında bile yüksek çözünürlükte görüntülü aramalar gerçekleştirebiliyor. Uygulama ayrıca mobil ağ ve Wi-Fi arasında geçiş yapılırken çalışmasını sürdürüyor.

Google mühendisleri uygulamanın en hızlı biçimde çalışmasını sağlamak için WebRTC teknolojisinden yararlanırken; Google Duo ile yapılan görüşmeler uçtan uca şifreleniyor.

Google’ın Yeni Sürprizi: Google Duo

Google I/O etkinliğinin sürprizlerinden biri Google Duo uygulaması oldu. Google’ın yeni görüntülü…

Google DayDream VR Tanıtıldı!

Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden birisi olan Google I/O 2016’da Daydream ile yeni…

Google Duo uygulamasının belki de en eğlenceli tarafı aramaya yanıt verme anı diyebiliriz. Zira arama henüz yanıtlanmadan, aramayı gerçekleştiren kişiye ait anlar ekranda belirmeye başlıyor. Google bu özelliği Knock Knock olarak isimlendiriyor. 

Google’ın görüntülü arama uygulaması Duo’da kameralar arasında geçiş yapmak da mümkün. Son olarak Google Duo’nın kısa süre içerisinde Android ve iOS platformlarında yer alması bekleniyor.

Google Duo uygulamasına ilişkin yayınlanan tanıtım videosuna alt bölümden göz atabilirsiniz.

KAYNAK : http://shiftdelete.net/google-duo-tanitildi-71620