urunilani.com hoşgeldiniz!

Gorilla Glass 5 Kullanacak İlk Telefonlar!

Gorilla Glass 5 Kullanacak İlk Telefonlar!

Akıllı telefonlarımızın en önemli ve en hassas parçalarından birisi olan ekranları korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu noktada geliştiricilerde modellerinde farklı teknolojilere yer veriyorlar. Onlardan birisi olan Corning Gorilla Glass camlar beşinci sürümüyle artık çok daha dayanıklı bir ürün vadediyor.

Gorilla Glass 5 Tanıtıldı!

Piyasada yer alan neredeyse her telefonda bulunan Corning Gorilla Glass, düşmelere ve darbelere…

Önceki sürümlerine kıyasla çok daha dayanıklı bir ürün çıkarttıklarını söyleyen Corning firması, Gorilla Glass 5 ile artık cihazlarımızın düşmeye karşı yüzde 80 oranında dayanıklı olduğunu açıklamıştı.

Gorilla Glass 5 ilk olarak Galaxy Note 7 ve iPhone 7’de!

Herkesin merak ettiği soru ise Gorilla Glass 5 camları ilk olarak hangi ürünlerde göreceğimiz. Bu sorunun cevabı ise bugün ortaya çıktı.

Bu noktada geçtiğimiz yılda yeni nesil Gorilla Glass camları ilk kullanan markalardan olan Samsung, yine Gorilla Glass 5 camı ilk kullanan marka olacak.

Galaxy Note 7 modelinde ilk defa karşımıza çıkacak olan Gorilla Glass 5 cam, ardından iPhone 7 modelinde kendisine yer bulabilecek.

1,6 metreden düşüşlerde yüzde 80 oranında hiçbir sorun çıkartmadan darbelere direnç gösteren Gorilla Glass 5 camları elbette ilerleyen dönemde birçok amiral gemi modelde görebileceğiz.

:: Gorilla Glass 5 camların Galaxy Note 7’de ve iPhone 7’de kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/gorilla-glass-5-kullanacak-ilk-telefonlar-73666