urunilani.com hoşgeldiniz!

Her Bebekli Evde Olması Gereken 10 Şey
no image

Her Bebekli Evde Olması Gereken 10 Şey

main

“Bebekli ev” diye bir ev türü vardır. Bu evin güvenlik önlemleri, rengi, ruhu başkadır. Örneğin oymalı koltukların ortasında duran dev mermer sehpanın kenarları yumuşak bir materyalle kaplanmış ya da ortalığa saçılmış bebek oyuncakları oturma odasının tüm havasına neşe katmış olabilir. Ya da özene bezene alınan cam biblolar el altından yukarılara, çok yukarılara, vitrinin üst raflarına konmuştur.

İşte bebeği olan her anne-babanın gerek hayatlarını kolaylaştırmak, gerek güvenliği sağlayabilmek için evlerinde bulundurmaları gereken 10 şey:

1. Bebek Telsizi

Bebeğiniz uyurken onu başka bir odadan gözlemlemenizi sağlayan bebek telsizinin diğer adı bebefon. Bebeğinizin en ufak bir kıpırtısında ya da fısıltısında size sinyal gönderen bebek telsizi sayesinde uykusunu, hareket alanınızı sınırlamadan gözleyebiliyorsunuz.

2. Bebek Oyun Halısı

Yumuşak minderi ve sarkıtlı oyuncaklarıyla bebeklerin konfor içinde oyun oynamasını sağlayan bebek oyun halısını serin odaya, hem bebeğiniz oyun oynarken güvenli bir yerde olsun hem de onu kolayca takip edebilin. Arada bir televizyondaki diziye bakmak serbest.

3. Bebek Banyo Küveti

Bebeğinizi rahat ve güvenli bir şekilde yıkayacağınız bebek küveti, onun boyutlarına göre ayarlandığından mutlaka evinizde olmalı. Kocaman küvette bir nokta kadar küçük kalmasın bebeğiniz.

4. Kızılötesi Ateş Ölçer

Uzaktan hassas ölçüm yapan kızılötesi ateş ölçer, sıklıkla hastalanan bebeklerin ateşlerini kontrol etmek için gerekli.

5. Ana Kucağı

Ana kucağı sadece bebeğinizi dışarda rahatlıkla taşımanız için değil; evde, örneğin mutfakta iş yaparken bebeğinizin konfor içinde oturmasını ve minik kahkahalarıyla size eşlik etmesini de sağlar. Siz yemek yaparken koyun tezgâhın üzerine ana kucağını, oturtun içine bebeğinizi, konuşa konuşa işinizi halledin.

6. Lazımlık

Fazla söze gerek yok; gerçekten lazımlar. Araba şeklinde ya da müzikli lazımlıklar var artık, her şey onlar için eğlence, ne güzel.

7. Köşe Koruyucu

Sivri kenarlı mobilyalarınızın tehdit savuran kenarlarına takacağınız silikon köşe koruyucularla içiniz gerçek anlamda rahat olacak.

8. Bebek Priz Emniyeti

Emeklemeye başladıkları andan itibaren oraya buraya parmaklarını sokan ve her şeyi karıştıran bebeklerin güvenliği için bebek priz emniyeti hayati önem taşıyor.

9. Yan Yatış Yastığı

Kenarlardan destekli yan yatış yastığı ile bebeğinizi “Aman koltuktan kayacak düşecek.” tedirginliği yaşamadan uyutabilirsiniz. Ayrıca baş kısmı yukarıda olacak şekilde tasarlananbebek reflü yastıkları, bebeklerde sıkça görülen reflü nedeniyle mide asidinin yemek borusundan boğaza çıkmasını önler.

10. Yürüteç

Elbette olmazsa olmazlardan.  Yoksa nasıl öğrenecek yürümeyi?