urunilani.com hoşgeldiniz!

Hololens cepheye çıkmaya hazırlanıyor

Hololens cepheye çıkmaya hazırlanıyor

Ülke olarak dikkatimiz Suriye ve Irak’ta olsa da kuzeyimizdeki Ukrayna’da da Üçüncü Dünya Savaşı’nın minik bir denemesi yapılıyor ve Ukrayna tarafından kiralanmış batılı ülkelerin paraları askerleri ile Rus ordusu arasında çok sıcak çatışmalar yaşanıyor.

Ukrayna, ülkenin bir kısmını fiilen kaybettiği bu çatışmalarda üstünlük sağlamak için tank komutanlarına avantaj sağlayacak bir teknolojiyi hayata geçirmek istiyor.

Hololens’i asker kaskına adapte ettiler

Ukrayna’nın planına göre, tank kumandalarının kasklarına adapte edilecek Microsoft Hololens gözlükleri sayesinde kumandanlar etrafındaki pek çok detayı Hololens üzerinden takip edebilecek.

Tan komutanları bu teknoloji sayesinde çevresindeki araziyi, düşmanın uydudan görüntülerini, tankın göstergelerini, komuta merkeziyle iletişim arayüzünü veya diğer tanklarla koordinasyon detaylarını gözlük üzerinden takip edebilecek ve hatta etkileşim kurabilecek. 

Tankın çevresine yerleştirilen kameralar sayesinde tank pilotu da, sadece başını çevirerek tankın etrafındaki alanı rahatça görebilecek.

En İyi HoloLens Videoları

Microsoft, sanal gerçeklik kapsamında değerlendirdiği HoloLens’e dair her geçen yeni bilgiler…

Limpid Armor isimli şirketin geliştirdiği prototip Ukrayan Genel Kurmaı tarafından beğenildi ve şimdi kaskın daha fazla nasıl geliştirilebileceği tartışılıyor.

Görünüşe göre sıcak çatışma bölgesi olan Ukrayna’da test edilecek olan yeni Hololens projesi başarılı olursa, her türlü askeri aracın pilotu için artık Hololens’li kask geliştirmek mümkün olacak. 

:: Sanal gerçeklik teknolojisinin savaş alanlarında kullanılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/hololens-cepheye-cikmaya-hazirlaniyor-76605