urunilani.com hoşgeldiniz!

HP ENVY Curved hepsi-bir-arada bilgisayar genişliği ve kavisiyle etkiliyor

HP ENVY Curved hepsi-bir-arada bilgisayar genişliği ve kavisiyle etkiliyor

hp-envy-curved-071015-3

34 inç, süper geniş ekranlı ve kavisli bir hepsi-bir-arada bilgisayar herkesin ilgisini çeker. İşte HP de bunu düşünmüş olmalı ki, ENVY Curved All-in-One bilgisayarı tasarlamış. Bu geniş ve kavisli ekrana sahip Windows 10 monitör bilgisayarı 2000 mm’lik çapa sahip kavisli yapısıyla etkiliyor. WQHD+ çözünürlüklü ekranı da normal boyutlu iki pencereyi yan yana açmayı sağlıyor.

HP ENVY Curved’ün içinde Intel’in Skylake tabanlı Core i5 veya Core i7 işlemcileri, 8 ya da 16 GB RAM, 2 TB’ye kadar depolama alanı sunuluyor. Ayrıca HP arzu edenler için 128 GB kapasiteli SSD ekliyor, böylelikle sistemin ve uygulamaların daha hızlı açılması sağlanıyor. NVIDIA GeForce 960A grafik kartı da konfigürasyon seçeneklerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Görsel: SlashGear
Görsel: SlashGear

Ne var ki, HP bu mükemmel ekranı elde etmek için bir şeyden ödün vermek zorunda kalmış. Aslında bunun bir tercih mi, yoksa teknik kısıtlama mı olduğu bilinmiyor, ancak kavisli ekran dokunma özelliğine sahip değil.

Hepsi-bir-arada bilgisayarını ekrana parmaklarıyla dokunarak yönetmek isteyenler için HP’nin iki adet dokunmatik ekranlı hepsi-bir-arada bilgisayarı bulunuyor, ancak bunlar da geleneksel düz ekran panelleriyle geliyor. 23.8 inç ve 27 inç ekranlı makineler aynı işlemci seçenekleriyle sunuluyor, ancak AMD Radeon R9 grafik kartı ve Full HD ya da 4K Ultra HD çözünürlük seçenekleri bulunuyor.

Görsel: The Verge
Görsel: The Verge

32 inç’lik HP ENVY Curved, gövdesinde B&O tarafından güçlendirilen altı adet hoparlör barındırıyor. Halbuki 23.8 ve 27 inç hepsi-bir-arada bilgisayarların önlerinde dört adet hoparlör mevcut.

Her üç bilgisayarda da HDMI girişleri bulunuyor, böylelikle başka görüntü kaynakları için monitör gibi kullanılabiliyor. HDMI çıkışı, iki adet USB 2.0, iki adet USB 3.0, ethernet arkada yer alırken, iki adet USB 3.0 ve medya kart okuyucusu da ön yüzün hemen alt tarafında bulunuyor.

HP Envy AiO - Görsel: SlashGear
HP Envy AiO – Görsel: SlashGear

Son olarak sadece monitör isteyenler için HP, ENVY 32 Media Display’i sunuyor. Quad HD ekranlı bu monitör sRGB renk aralığının yüzde 100’ünü destekliyor. Aynı zamanda AMD FreeSync ile uyumlu, önünde de B&O ile güçlendirilen 6W’lık çift hoparlör bulunuyor.

HDMI, Display port ve MHL bağlantı destekleri sayesinde oyun konsolları, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar HP ENVY 32 Media Display’e bağlanabiliyor. Bu yeni monitörün 18 Ekimde yurt dışında, yaklaşık 500 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

HP ENVY 32 Media Display - Görsel: SlashGear
HP ENVY 32 Media Display – Görsel: SlashGear

Diğer ürünlerin fiyatlarına gelecek olursak. 34 inç’lik HP ENVY Curved All-in-One 8 Kasımda, 1800 dolarlık fiyat etiketiyle yurt dışında satışa sunulacak. 23.8 inç ve 27 inç ENVY All-in-One PC’ler de 1 Kasımda yurt dışında piyasaya çıkacak, fiyatları da sırasıyla 1000 dolar ve 1200 dolar olarak belirlendi.