urunilani.com hoşgeldiniz!

HTC VIVE kabloları kaldırıyor

HTC VIVE kabloları kaldırıyor

Sanal gerçeklik gözlükleri için en büyük handikaplardan biri, gözlüklerin bir kablo ile PC’ye bağlı olma zorunluluğu idi. 

Oyuncular, gözlerinde gözlük varken, kablonun boyutlarını hesaplayamadıklarından, oda içinde hareket ederken çok dikkatli olmak zorundaydılar ki, bu da oyuncular için büyük problemdi.

HTC VIVE artık kuşlar kadar özgür

Oculus Rift her ne kadar oyuncunun konumunu değiştirmesine çok duyarlı değilse de, HTC’nin VIVE gözlükleri, oyuncunun oda içinde bir adım atmasını bile fark edebilecek hassasiyete sahip bir cihaz.

Ancak VIVE’ın kabloları bugüne kadar önemli bir sorun oluşturuyordu. VIVE şimdi 200 dolarlık bir aparatla, PC ile gözlük arasındaki tüm iletişimi kablosuz hale dönüştürmeyi başardı.

HTC, bu yeni aparatla, gözlükteki görüntüde gecikme/takılma sorunu da yaşanmayacağını da garanti ediyor. Kablosuz bağlantının bant genişliği, kablonun kendisini aratmayacak kadar büyük.

HTC Vive Slim Yolda!

HTC, sanal gerçeklik gözlük modeli olan Vive’ın daha ince bir modeli için kolları sıvadı mı? Yeni…

HTC daha önce VIVE gözlükleri için aksesuar üretmek amacıyla 100 milyon dolar bütçeli VIVE X programını hayata geçirmişti. Yeni kablosuz aparat TPCAST işte bu programın bir ürünü.

:: Sizce kablosuz bağlantı sanal gerçelik oyunlarının gelişimine nasıl etki eder?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/htc-vive-kablolari-kaldiriyor-76822