urunilani.com hoşgeldiniz!

Huawei Honor 5A Serisi Görüldü!

Huawei Honor 5A Serisi Görüldü!

Çinli teknoloji devi Huawei’nin, ülkemizde bulunan GSM operatörlerine özel olarak ürettiği akıllı telefonlar sayesinde tanınan Honor serisine ekleyeceği Honor 5A ve Honor 5A Plus modelleri geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı.

Huawei’den Yeni Honor Geliyor!

Huawei Avrupa pazarında satılacak yeni bir Honor modelini tanıtmak üzere davetiyeleri göndermeye…

12 Haziran günü yani yarın tanıtılması beklenilen telefonların özellikleri, tekrar sızdırıldı. Bakalım, tanıtımına bu kadar kısa süre kalan Honor 5A serisi hakkında sızıntılar doğru çıkacak mı?

Huawei Honor 5A Plus özellikleri

5.5 inç boyutunda 720p çözünürlükte ekranın yer aldığı Honor 5A Plus, gücünü Qualcomm’un 1.5 GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli Snapdragon 615 işlemcisinden ve Adreno 405 grafik biriminden alıyor.

2 GB RAM’e ve 16 GB dahili depolama alanına yer verilen telefon, 12 megapiksel çözünürlüğünde Full HD video kaydı yapabilen arka kamera ile geliyor. Kutudan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile çıkan Huawei Honor 5A Plus, 3000 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor.

Huawei Honor 5A özellikleri

Honor 5A’nın hangi işlemci modelini kullandığı net olarak bilinmiyor. Ancak, 1.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemci olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. 5 inç boyutunda 720p ekranın kullanıldığı telefon, 2200 mAh kapasiteli bataryadan besleniyor.

Ayrıca, telefonda 12 megapiksel çözünürlüğünde arka kameranın tercih edildiği TENAA belgelerinde bulunan detaylar arasında yer alıyor.

:: Huawei Honor serisini beğeniyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/huawei-honor-5a-serisi-goruldu-72356