urunilani.com hoşgeldiniz!

Huawei MateBook zirveyi hedefliyor!

Huawei MateBook zirveyi hedefliyor!

Çinli teknoloji devi Huawei, dünyanın en büyük beş telefon üreticisi arasına girdikten sonra, her alanda cesur ve büyük adımlar atmaya başladı.

Huawei MateBook zirveyi hedefliyor!

Çin asıllı şirket, 2016 yılında, geçmiş başarılarını birkaç adım öteye taşımaya hazırlanıyor. Nexus 6P ve Mate S kayda değer pazar payı ve ticari kazanç elde eden Uzak Doğulu firma, başarısını MateBook isimli melez cihaz ile taçlandırmaya niyetli.

Barcelona’daki Mobile World Congress’te tanıtılan Huawei Matebook, iPad Pro ve Microsoft Surface 4’ün ayak izlerini takip ediyor. Cihazda, ayrılabilir klavye ve Matepen Stylus kalem gibi ilgi çekici yetenekler mevcut. Matepen Stylus, aynı zamanda lazer işaretleyici ve projektör destekçisi olarak kullanılabiliyor.

Melez bilgisayar (veya adını ne koyarsanız koyun), 12 inçlik 2160 x 1400 piksellik, parlak bir ekrana sahip. Yalnızca ve yalnızca 6.9 milimetre incelikte olan melezin ağırlı ise 640 gram.

Huawei Matebook, güvenlik adına önemli bir adım da atmış ve parmak izi sensörünü standart donanım hale getirmiş.

Ailenin iki üyesi, farklı donanımlara sahip: 128 GB’lık model, 4 GB RAM ve Intel Core i3 işlemci ile silahlandırılmışken, 512 GB’lik m0delde 8 GB RAM ve Intel Core i7 gibi üst düzey donanım kalemleri mevcut.

Huawei, melez bombasının, başlangıç modelinin Avrupa fiyatını 800 euro (2570 TK) seviyesinde konumlandırılacak. Core i7 ve 8 GB RAM’lik top modelin fiyatı ise 1800 euro (yaklaşık 5780 TL) civarında olacak. Elbette ülkemizde vergi ve ithalat politikasına göre, bu fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Kaynak: Mynet