urunilani.com hoşgeldiniz!

Intel giyilebilir teknoloji pazarından çekilmiyor!

Intel giyilebilir teknoloji pazarından çekilmiyor!

Dev çip üreticisi Intel, giyilebilir teknoloji pazarından çekileceğine dair iddialara sonunda açıklık getirdi. Peki, dedikodular nasıl çıktı ve Intel konuyla ilgili ne dedi?

Intel, o alandan çekiliyor mu?

İşlemci devi Intel, yeni dönemde büyük kazanç elde edeceğini umduğu o alandaki başarısızlıklardan…

Intel giyilebilir teknoloji pazarından ayrılmıyor

Intel yaptığı açıklama ile iddiaları yalanlarken, kesinlikle giyilebilir teknoloji pazarından çekilmeyeceklerinin altını çizdi. Konuyla ilgili söylentiler, TechCrunch’ın Intel’in giyilebilir biriminden çalışanları işten çıkarmasıyla ortaya çıkmıştı. Bu işten çıkarmalar, şirketin pazardan çekileceğini akıllara getirmişti.

Intel’in Yeni Cihazlar Grubu (New Devices Group – NDG)’ndan çok sayıda çalışanla yollarını ayıracağına dair söylentiler de mevcut durumda. Bu üzücü durumun Noel öncesinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Intel resmî açıklamasında alandan çekilmeyeceklerinin altını özellikle çizerken, hakkında oldukça heyecan duydukları bazı ürünler üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Ek olarak şirket, TAG Heuer Connected akıllı saat ve Oakley Radar Pace akıllı gözlük gibi öncü ürünlerin şirketin giyilebilir teknolojilerini vurguladığı ifade ediyor.

Görünen o ki Intel bir süre daha giyilebilir teknolojiler alanında çalışmalarını sürdürecek ancak şirketin bu alanda çalışan personelinde kısıntıya gidecek olması, ağırlığı buraya vermeyeceğini düşündürüyor.

:: Intel’in giyilebilir teknolojiler alanındaki varlığını ileri boyuta taşıyacak ürün sizce ne olur?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/intel-giyilebilir-teknoloji-pazarindan-cekilmiyor-77144