urunilani.com hoşgeldiniz!

iPad Pro’nun yeni ekran boyutu ortaya çıktı!

iPad Pro'nun yeni ekran boyutu ortaya çıktı!

Geçtiğimiz aylarda sizlere ünlü Apple analizcisi olan Ming-Chi Kuo‘nun iPad Pro hakkında yaptığı bir analizi sizlerle paylaşmıştık. Analize göre Kuo, iPad Pro’nun mevcut olan iki ekran boyutuna ek olarak yeni bir ekran boyutu ile karşımıza çıkacağını söylemişti.

Nitekim yeni gelen haberler, bu analizin kısa sürede gerçekleşeceğini gösteriyor.

10.5 inç Büyüklüğünde iPad Pro Gelebilir!

Apple’ın önümüzdeki yıllarda 10.5 inç büyüklüğünde iPad Pro modeli ile karşımıza çıkacağı…

10.5 inç boyutunda iPad Pro

Apple’ın Asya’daki tedarikçilerinin söylediklerine göre iPad Pro ailesine, 10.5 inç boyutuna sahip bir ekran modeli daha katılacak. Yeni modelin üretimi, önümüzdeki ay 2017’nin başları gibi başlayacak.

12.9 inçlik iPad Pro’nun pahalı ve okullarda kullanım için büyük olduğu belirtilirken, 9.7 inçlik iPad Pro’nun ise kurumsal alanda kullanım için yeterli büyük olmadığı söyleniyor. 10.5 inçlik yeni model, böylece iki ekran boyutu arasında kalan kullanıcılar ve müşteriler için yeni bir çözüm olacak.

Gücünü A10X’den alacak

10.5 inçlik iPad Pro, iPhone 7’de yer alan, A10 çipinin daha geliştirilmiş ve tablet için uyarlanmış versiyonu olan A10X’i içerecek. 10.5 inçlik iPad Pro’nun çıkmasıyla,

Apple’ın 9.7 inç boyutundaki tabletini Android tablet sektöründe mücadele etmek için kullanacağı da tahmin ediliyor. 10.5 inçlik yeni tabletin ne zaman duyurulacağına dair henüz bir bilgi yok.

:: Yeni 10.5 inçlik iPad Pro, sizce orta büyüklükte ekran ihtiyacını karşılayacak mı ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/ipad-pronun-yeni-ekran-boyutu-ortaya-cikti-77247