urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Tanıtıldı

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Tanıtıldı

Tim Cook’un sunumuyla tanıtılan yeni nesil iPhone’lar oldukça göz dolduruyor. Yeni animasyonlu duvar kağıtları ve Rose Gold iPhone gerçek oldu.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus‘ın tanıtılmasıyla birlikte “Yeni iPhone’lar şimdiye kadar ki en gelişmişleri” olduklarını belirten Schiller, tamamen alüminyumdan oluşan özel alışım Silver, Gold, Space Gray ve Rose Gold iPhone 6S’ler, 3D Touch teknolojisine sahip.

iphone6s-6splus-3dtouch

Multi-Touch konusunda yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirten Schiller, “3D Touch” teknolojisini duyurmuş oldu. Hafif dokunarak asıl işe, sert dokunarak ise diğer işleme ulaşabiliyorsunuz. Dokunmayı farklı bir boyuta taşıyan şirket, iPhone’u daha çok işlevsel hale getirmiş. Artık sadece dokunarak bir çok işinizi halledebilirsiniz. Ekrana uyguladığınız baskıya göre farklı işlevler ortaya çıkan iPhone 6S’lerde, uygulamanın üzerine basılı tuttuklarında o uygulamanın kısa yolları açılabiliyor. Retina ekranın arkasında eklenmiş olan 3D Touch teknolojisi iPhone 6S’ler için büyük bir özellik.

Craig Federighi’in sahneye çıkmasıyla 3D Touch teknolojisinin uygulamalar üzerinde nasıl bir işleve büründüğü aktarıldı. Örneğin Facebook uygulaması üzerine basılı tuttuğunuzda hızlı bir şekilde check-in yapabilirsiniz.

3. jenerasyon 64 bitlik A9 işlemcinin yer aldığı yeni iPhone’da, A8’e oranla yüzde 70 daha hızlı olduğu söyleniyor. Grafik açısından ise yüzde 90 daha hızlı.

Oyun demolarını gösteren şirket, grafikleriyle oldukça etkiledi. Çok fazla hızlı, etkileyici grafiklere sahip olan 6S, M9 işlemcisinin her zaman açık olduğu belirtildi.

Kamerada neler geliyor?

Nihayet 12 MP çözünürlüğünde bir iSight kamera geliyor! Yıllardır 8 MP kamera tercih eden şirket, 6S’de bunu 12’ye çıkartıyor. Otomatik odaklamayı daha stabil hale getiren şirket, fotoğraftaki detaylar konusunda da oldukça çalışmış.

Ve karşınızda 4K kamera!, olağan üstü fotoğraflar çekmeye hazır olun… Live Photos ile fotoğraflarınıza 3D Touch’la dokunduğunuzda videoya dönüşebiliyor.

Diğer özellikler

Touch ID’de dahil yenilenmeye gidilmiş, artık parmak izininiz dahada hızlı tanınacak.

LTE ve WiFi artık 2 kat daha hızlı. Yeni renkli kılıf ve stantlarınıda duyuran Apple, iPhone 6S ve 6S Plus’ı şöyle özetledi:

iphone-6s-ozellikleri

Fiyatları:

iphone-6s-fiyatlari