urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 6s ve Özellikleri
no image

iPhone 6s ve Özellikleri

Apple’ın yeni çıkacak olan telefonu iPhone 6s ile ilgili şimdiye kadar birçok detay ve ipucu ortaya atıldı. Bunların hepsini sizin için topladık.
İlk olarak iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’tan bahsedelim.2014 Eylül’ünde piyasaya çıkan bu iki telefon donanım bakımından Android tabanlı telefonların biraz gerisinde kalmıştı.Örnek vermek gerekirsek 4.7 inç ekrana sahi olan iPhone 6 1.334 x 750 piksel çözünürlüğe sahipken, birçok rakibi 1920×1080 piksel çözünürlüğü sayesinde onu geride bırakmıştı. Neyse kiiPhone 6 Plus’ta piksel sorunu giderilerek 1920 x 1080 piksel çözünürlük kullanılmıştı.Böyle olmasında ekranın 5.5 inç olması da etkili olmuştur tabii ki.Bunun haricinde ön kamera konusunda da bir gelişme kaydedemeyen iPhone 6’da iPhone 5S’in kamera sistemi kullanılmıştı.Maalesef iPhone 6 Plus’ta da ön kamera konusunda da hiç gelişme sağlanamadı.

iphone-6s
iPhone 6s’in özellikleri ve fiyatı birkaç gün önce medyaya sunuldu. Teknik olarak birçok yeniliğe gidilen cihazda devrim niteleğinde özellikler mevcut. Apple CEO’su Tim Cook’un da dediği gibi “İphone 6s şimdiye kadar yapılmış en iyi iPhone”.En başta bahsetmemiz gereken şey tabii ki de ekran büyüklüğü.4.7 inç olarak piyasaya sürülen İphone 6s ekran konusunda kullanıcılarını pek şaşırtmadı. Çözürlük konusunda da değişime gidilmeyen iPhone 6s’in ekran çözünürlüğü 1334×750 piksel.Bu cihazla birlikte iPhone kullanıcıları yeni bir özellikle tanışacak : 3D Touch. Bu özellik sayesinde dokunma sertliğinize bağlı olarak farklı işlemler yapabileceksiniz.Örneğin haritayı açtığınızda gitmek istediğiniz adrese dokunduğuzda o adresle ilgili bilgi karşınıza çıkacak.Aynı adrese sert dokunduğunuzda yolunuz çizilecek,çok sert basarsanız da direk yol tarifi çıkacak.Ufak bir işlem için onlarca yere basmak istemen insanlar için harika bir özellik diyebiliriz. iPhone 6s’in yeniliklerinden biriyse kamera konusunda.12 MP kamerasıyla 4K çözünürlüğünde videolar ve fotoğraflar çekebilecek. Böylece fotoğraflarınız ve videolarınız daha net ve gerçekçi görünecek.Ön kamerasının 5 MP’ye yükselmesi ve flaş eklenmesi de selfie çekenleri mutlu edecek bir haber.İşlemci olarak 64-Bit A9 kullanılan iPhone 6’nın sınıfındaki cihazlara göre hızı %90 daha fazla.iOS 9 ile birlikte gelecek olan cihazın fiyatı Türkiye’de henüz belirlenmedi.19 Eylül’de piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 6s kullanıcılarını şaşırtacak gibi görünüyor.

iPhone 6S Teknik Özellikleri

iOS Sürümü : iOS 9 işletim sistemi

İşlemci : 64-Bit A9 Apple işlemci

RAM : 2 GB RAM

Kamera : 12 MP Arka kamera – 5MP Ön kamera

Çözünürlük : 1334×750 çözünürlüklü ekran

Hafıza : 16 GB / 64 GB / 128 GB dahili depolama kapasitesi

Pil :1.810 mAh Batarya

Kablosuz : Bluetooth 4.1 , NFC