urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 8 için sevindirici iddia!

iPhone 8 için sevindirici iddia!

Büyük akıllı telefon üreticilerinin çoğu kablosuz şarj Teknolojilerinde çalışmalarını sürdürürken, Apple bugüne kadar kablolara sadık kalmayı tercih etmişti.

Yeni gelen raporlara göre ise önümüzdeki yıl bu durum değişebilir.

iPhone 8’de kablosuz şarj mı olacak?

İş dünyasından sunduğu haberlerle tanınan Nikkei Asian Review tarafından yapılan habere göre, iPhone 8 ile birlikte Apple gelenekleri değişecek ve telefon kablosuz şarj teknolojisine geçiş yapacak.

Nikkei’ye gelen sızıntıya göre Apple’ın üretim ortaklarından Foxconn, kablosuz şarj modülleri için testleri yapmaya başladı ve önümüzdeki yılın iPhone telefonlarının en azından bazı modellerinde bu teknoloji yer alacak. Apple için bu durum oldukça ‘cesur’ bir karar olarak gözükse de, bilindiği gibi önümüzdeki yıl ilk iPhone telefonun 10. yıldönümü olacak ve dolayısıyla firma önemli değişiklikler yapabilir.

Çok kısa süre önce Apple’ın başka değişiklikler de yapacağının, hatta iPhone 8‘de cam tasarım ve OLED ekran kullanılacağının sinyalleri ortaya çıkmıştı. Eğer kablosuz şarj da eklenirse, bu da yeni iPhone’daki bir diğer sıra dışı değişiklik olabilir.

Bir sonraki iPhone, OLED ekran ile gelecek

Apple’ın, bir sonraki iPhone modelinde OLED ekrana geçiş yapacağına dair iddialara bir yenisi…

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisine geçmesinin bir diğer nedeni de, Lighting portunu ortadan kaldırma amacı olabilir. Bilindiği gibi firma son iPhone 7‘de 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmış ve geleceğin kablosuz teknolojide olacağının sinyallerini vermişti. Eğer iPhone 8‘de de kablosuz şarj teknolojisine geçilirse, Apple dünyanın ilk ‘tamamen kablosuz akıllı telefonunu’ satışa sunmuş olacak.

:: Kablosuz şarj teknolojisine nasıl bakıyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-8-icin-sevindirici-iddia-76534