urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

iPhone 8 ile uzun süredir beklenen özellik geliyor

Apple, önümüzdeki yıl ilk iPhone akıllı telefonunu tanıtmasının onuncu yılını kutlayacak. Bu yüzden şirketin “S” takısını atlayarak iPhone 7S değil, iPhone 8’i tanıtması bekleniyor. Teknoloji devinin onuncu yıl anısına yeni iPhone modelinde gerek tasarım gerekse teknik özellik açısından büyük yenilikler sunacağı iddia ediliyor.

iPhone 8’e merakla beklenen özellik geliyor

Bu özelliklerden biri de kablosuz şarj girişi olabilir. Zaten daha önce iPhone üretim fabrikası Foxconn’un kablosuz şarj modülleri üzerinde çalıştığı haberleri gelmişti. Şimdi gelen yeni bir rapor Apple’ın iPhone 8’de kablosuz şarj uygulayacağını gösteriyor.

Bu kablosuz şarj, bir duvar prizine ve iPhone’a gömülü bir alıcıya takılı bir verici ile 15 ft mesafeden iPhone’u şarj etmenize izin verecek. Geleneksel kablosuz şarj yöntemlerinde bir kablosuz şarj istasyonuna telefonunuzu yerleştirmek gerekiyor ancak Apple, kablosuz şarj teknolojisini tam anlamıyla kablosuz olarak kullanacak gibi görünüyor.

Bu teknoloji Energous tarafından geliştiriliyor ve Apple ile birlikte çalıştığına dair belirtiler mevcut. İddialara göre Energous, Dialog Semiconductor tarafından 10 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Apple, Dialog’un en büyük müşterisi konumunda yer alıyor ve satışlarının yüzde 70’nin Apple’a yapıldığı söyleniyor.

Tüm bunlar resmi olarak teyit edilmedi ancak gerçek anlamda kablosuz şarj özelliği iPhone 8 için büyük değişim olacaktır.

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/iphone-8e-merakla-beklenen-ozellik-geliyor-38375.html