urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 8 kamerasından yeni bilgiler

iPhone 8 kamerasından yeni bilgiler

Apple tarafından iPhone akıllı telefonların 10. yaşının kutlanacağı 2017 yılında sunulacak yeni amiral gemisi merakla bekleniyor. Son olarak iPhone 8 modelinde yer alacak kamerayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Üç farklı iPhone 8 modeli gelebilir!

iPhone ile ilgili tutarlı analizleriyle tanınan Ming-Chi Kuo, iPhone 8 ile ilgili beklentilerini…

iPhone 8 kamerasında çift optik görüntü sabitleme ve yeni telefoto lensi

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, 2017’de sunulması beklenilen üç iPhone 8 modelinin en az birinde yine çift kamera yer alacağını ifade ediyor. Bu sefer sunulacak çift kamera kurulumundaysa her iki modülde de optik görüntü sabitleme teknolojisinin yer alacağı ileri sürülmekte. Ek olarak, Apple’ın telefoto lensinde tasarım değişikliğine gideceği tahmin ediliyor.

Telefoto lensi ile optik görüntü sabitlemenin kullanılabilmesi için Apple tarafından lensin görüntü çemberinin artırılması gerektiği belirtiliyor. Öte yandan bunun daha uzun kalibrasyon süresine ve daha karmaşık birleştirme süreçlerine yol açacağı söylenmekte. Artan görüntü çemberinin fotoğrafın köşelerinde düşük kaliteye sebep olacağı da yine bilgiler arasında.

Apple tarafından iPhone 8 modellerinde 5.1 inç veya 5.2 inç OLED ile 4.7 inç ve 5.5 inç LCD ekran olmak üzere 3 farklı seçenek sunacağı bekleniyor. Bu modellerden 4.7 inç ile en küçük ekran boyutuna sahip olacak iPhone 8 modelinde çift kameranın yer alması ise beklenmiyor.

:: iPhone 8’de sunulacak kamerada megapiksel artışı olur mu dersiniz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-8-kamerasindan-yeni-bilgiler-77078