urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone için hızlı şarj yerine geçen adaptör

iPhone için hızlı şarj yerine geçen adaptör

iPhone için hızlı şarj desteği Apple tarafından sağlanmıyor.

iPhone için hızlı şarj yerine geçen adaptör

Samsung tarafında bu konuda önemli gelişmeler var. Ancak Apple iPhone tarafında hızlı şarj teknolojisi henüz desteklenmiyor. Fakat ufak bir iyileştirme yapmak mümkün.

iPhone için hızlı şarj hangi adaptörle oluyor?

iPhone’u şarj ederken, iPad’in şarj adaptörünün kullanılması gerektiğine dair çeşitli söylentiler uzun zamandır internet ortamında yer alıyor. Phone Arena isimli internet sitesi ise bu söylentiyi test etmiş. Sonuçlar, bu söylentiyi doğrulayacak nitelikte. Ancak rakamlardaki değişme pek tatmin edici değil.

Apple iPhone 6s ile yapılan testlerde toplamda 5 farklı güç kaynağı test edilmiş. iPhone 6s’ın standart şarj adaptörü, Anker 40W 5 portlu USB adaptörü, MacBook Air (2013) USB portu, iPad Air 2 şarj adaptörü ve Samsung 10.000 mAh güç kaynağı bu testte kullanılan güç kaynakları/adaptörler arasında yer alıyor.

En uzun şarj süresi Samsung’un 10.000 mAh kapasiteli şarj adaptörüyle toplamda 155 dakika sürüyor. En kısa şarj süresi ise iPad Air 2’nin adaptörüyle 135 dakikada tamamlanıyor. iPhone 6s’in kutusundan çıkan şarj adaptörüyle elde edilen süre ise 150 dakika. Yani iPhone için hızlı şarj teknolojisi olmasa da 15 dakikalık ufak bir fark elde etmek mümkün. Bunun sebebi ise iPad Air 2’nin 2A çıkış gücüne sahip olan 10W değerindeki adaptörü.

Kaynak: Mynet