urunilani.com hoşgeldiniz!

İstanbulkart üyelik sistemi açıldı!

İstanbulkart üyelik sistemi açıldı!

Teknoloji her alanda kendini göstermeye devam ediyor. İnsanlar için toplu taşıma araçları büyük önem taşıyor ve  büyük çoğunluk toplu taşımayı tercih ediyor. Türkiye’de şehir içi toplu taşıma araçları yoğun bir şekilde kullanıyor ve özellikle İstanbul gibi kalabalık bir şehir için vazgeçilmez durumda.

Toplu taşıma araçlarının belirli bir ücreti var ve bunun için kart kullanımı gerçekleştiriliyor. Ancak bu kartları doldurabilmek için belirli noktalara gidip almak gerekiyor.  İstanbul belediyesi yolcuların online olarak kartlarını doldurabileceği bir sistem duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELBİM, İstanbulKart kullanıcılarının yüklenmiş bakiyelerini görüntüleyebileceği ve kullanım detaylarını görebileceği yeni bir servisi devreye soktu.

 

Bu servise www.istanbulkart.istanbul, adresinden ulaşılabileceksiniz ve üye olduktan sonra servisten faydalanmaya başlayacaksınız. Üye olurken, kimlik bilgilerinin yanı sıra güvenlik için SMS ve e-posta ile aktivasyon isteniyor. Aynı banka uygulamalarında olduğu gibi her girişte mesajla onay istenerek güvenlik sağlanıyor.

Sistemde şuan için sadece kart işlemlerine ait kullanım yeri, toplu ulaşım operatörü, toplu ulaşım hat bilgisi, işlem tutarı ve kart bakiyesi görüntülenebiliyor.

Üyelik Sistemi Avantajları

Kayıtlı İstanbulkartlarınızı görebilirsiniz.

İstanbulkartınız için kapatma talimatı verebilirsiniz.

Online başvurularınızın durumunu öğrenebilirsiniz.

Postaya verilen İstanbulkartınızın takibini yapabilirsiniz.

İndirimli İstanbulkartınız için süre uzatma işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

İstanbulkart almak için nekadar ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Anonim İstanbulkartınızı kişiselleştirerek tüm bilgilendirme olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Üyelik avantajları şimdilik bunlarla sınırlı ancak ileride dolum noktaları ile entegre edilerek yeni kullanım alanları sunulacak. Mesela üyeliğinizle kendi kartınızın dolumunu yapabilirsiniz.

 

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/istanbulkart-uyelik-sistemi-acildi-35584.html