urunilani.com hoşgeldiniz!
Lenovo Bu Defa Akıllı Ayakkabı Duyurdu

Lenovo Bu Defa Akıllı Ayakkabı Duyurdu

Lenovo dün gece düzenlediği etkinlikte ilk olarak Project Tango akıllı telefonların duyurusunu gerçekleştirdi. Tasarım ve donanım özellikleriyle büyük beğeni toplayan Moto Z serisi akıllı telefonların da duyurusunu gerçekleştiren Çinli teknoloji, daha sonra esnek ekranlı katlanabilir yapıda telefon ve tablet duyurdu.

Lenovo İlk Project Tango Telefonları Duyurdu

Lenovo ilk Project Tango akıllı telefonları duyurdu. 2014 yılında başlatılan proje akıllı telefon…

Lenovo ürün tanıtımlarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketin son duyurusu bu defa bir akıllı ayakkabı oldu.  Lenovo, “Yaoat F2” isimli akıllı ayakkabıda Intel ile işbirliğine gidiyor.

Intel işlemcinin kullanıldığı ayakkabı su geçirmez bir yapıda. Ayakkabı içerisinde yer alan basınç ve hareket sensörleri aktivite esnasında adım sayısı, hareket, kalp atışı hızı ve kalori tüketimi gibi bilgileri ilgili uygulama üzerinden eşleştirilen cihaza gönderiyor.

Yakılan kalori miktarını hesaplayan akıllı ayakkabı, kullanıcı için ayrıca eğitim/egzersiz seansları da oluşturarak antrenörlük yapıyor.

Yaoat F2’nin içerisinde bir pil yer alıyor ve söz konusu pil kablosuz şarj teknolojisini destekliyor. Ayakkabı tabanın alt kısmında geceleri ya da karanlık ortamlarda yanan LED bir şerit yer alıyor.

Lenovo’ya göre akıllı ayakkabı içerisine konumlandırılan özelleştirilmiş astar, kendi kategorisinde en iyi konfor ve 3D tarama sistemini sunuyor. 

Lenovo’dan Katlanabilir Telefon ve Tablet

Lenovo mobil ekran teknolojisindeki son gelişmeleri gözler önüne serdi. Teknoloji devi esnek…

Yaoat F2 akıllı ayakkabının fiyat ve çıkış tarihi ise henüz Lenovo tarafından açıklanmış değil.

Ayakkabının genel görünümü için alt bölümdeki videoya göz atabilirsiniz. 

KAYNAK : http://shiftdelete.net/lenovo-yaoat-f2-akilli-ayakkabi-tanitildi-72317