urunilani.com hoşgeldiniz!

Lenovo yeni tabletlerini duyurdu

Lenovo yeni tabletlerini duyurdu

Dizüstü pazarının lideri Lenovo, 8 inç ve 10 inç boyutunda kıvrımlı hatlara sahip Yoga tabletlerini duyurdu.

Lenovo yeni tabletlerini duyurdu

Android işletim sistemini kullanan tabletlerden 8 inç boyutunda olanı 249 dolar, 10 inç boyutlu modeli ise 299 dolardan satışa sunulacak.

Lenovo, 8 ve 10 inç boyutlu Yoga Tabletlerini duyurdu. Kıvrımlı hatlara sahip olan Yoga tabletler  Android işletim sistemini kullanıyorlar. 18 saate kadar kullanım imkânı sunan tabletlerin alt bölümündeki yuvarlak tasarım sayesinde tabletin istediğiniz görüş açısına göre ayarla biliyorsunuz. Tabletleri hem monitör ekranı,  hem de masa üstünde rahatça kullanım imkanı sunan bu stant tabletin kullanım çeşitliliğini arttırıyor.

Tabletlerin her iksiside benzer teknik özelliklere sahip. Her iki tablette de 4 çekirdekli  1.2 GHz ARM Cortex A7 mimarisini kullanan MediaTek çip seti , 1.280x800p çözünürlük, 1GB Ram, 16GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği,  5 ömega piksel arka kamera, Dolby sertifikalı 2 adet ses sistemi ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi  bulunuyor. 8 inçlik Yoga’da 6.000 mAh kapasiteli, 10 inçlik Yoga’da ise 9.000 mAh’lık batarya görev yapıyor. Benzer özelliklere sahip olan Yoga tabletlerin fiyatlarıysa, 8 inçlik Lenovo Yoga 249 dolar, 10 inçlik Lenovo Yoga 299 dolardan satışa sunulacak.

Kaynak: Mynet