urunilani.com hoşgeldiniz!

Lenovo’dan Eğitim Odaklı Bilgisayarlar

Lenovo’dan Eğitim Odaklı Bilgisayarlar

Lenovo, Chromebook ve Windows ürün yelpazesine iki yeni bilgisayar dahil etti. Öğrenci bilgisayarı olarak da nitelendirilebilecek Lenovo N23 ve N42 modelleri güçlü kasa yapılarıyla ön plana çıkıyor.

Sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı bir yapıda olan Lenovo N23 ve N42’de kullanılan menteşe oldukça güçlü ve klavye tuşları soyulmaya karşı korumalı yapıda.

Katlanabilir yapısı sayesinde dizüstü bilgisayar ve tablet modunda kullanılabilen N23 modelinde 11.6 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü IPS dokunmatik panel ekran yer alıyor.

Chromebook, Mac’i Geçmeyi Başardı

Uygun fiyatlı bilgisayarların konumlandırıldığı Chromebook serisi geride bıraktığımız çeyrek…

Windows 10 işletim sistemiyle çalışan Lenovo N23’te bellek birimi  8 GB RAM ve 128 GB depolamaya kadar ölçeklendirilebiliyor. Lenovo’nun iddiasına göre bilgisayar tam gün pil ömrü sunuyor.

Lenovo N23’ün giriş modeli (4GB RAM, 16 GB SSD depolama) haziran ayında  249 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

Standart bir Chromebook çözümü olan Lenovo N42’de ise 14 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran kullanılıyor. Chrome OS işletim sistemiyle çalışan bilgisayarda 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama kullanılıyor. Lenovo N42’nin fiyatı ise 199$ olarak belirlendi.

Lenovo tarafından açıklanan veriler şimdilik bunlarla sınırlı. Bilgisayarlar hakkında daha fazla ayrıntı bulmak için haziran ayını beklememiz gerekecek.

:: Lenovo’nun uygun fiyatlı bilgisayarları hakkında sizin yorumunuz ne?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/lenovo-n23-ve-n42-ozellikleri-71744