urunilani.com hoşgeldiniz!

LG G5, LG’nin Cirosunu Düşürdü!

LG G5, LG'nin Cirosunu Düşürdü!

LG, 2016’nın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 140’lık artışla 503.10 milyon dolarlık işletme karı elde ettiğini duyurdu.

Bu karda, LG Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri Bölümü ve LG Ev Eğlence Bölümü’nün LG tarihindeki en yüksek çeyrek işletme karına ulaşmalarının önemli bir rolü bulunuyor.

Tüm dünya çapındaki toplam ciro da hem bir önceki yıla, hem de bir önceki çeyreğe göre artarak 12.05 milyar dolara ulaştı. 

LG Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri Bölümü, 373.24 milyon dolarla şimdiye kadarki en büyük çeyrek işletme karını açıkladı.

Önümüzdeki dönemde LG SIGNATURE koleksiyonu, TWINWash ve LG Styler gibi premium ürünlerin şirketin performansını olumlu bir şekilde etkileyeceği öngörülüyor.

LG G5 bekleneni veremedi!

Ciroda görülen 132.10 milyon dolarlık azalmanın nedeni artan pazarlama harcamaları ve 2. çeyreğin başında piyasaya sürülen LG G5 akıllı telefonun planlanan satış rakamlarına henüz ulaşmaması olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanında piyasaya sürülen tüm akıllı telefonların adedi ise 13.9 milyonla bir önceki çeyreğe göre artış gösterdi. Satışa sunulan yeni V serisi ve büyük potansiyele sahip K ve X serilerinin artan satış adetleri, şirketin bir sonraki çeyrekte satışlarının artacağını gösteriyor.

LG Ev Eğlence Bölümü ise 3.58 milyar dolarlık ciro ve 306.97 milyon dolarlık işletme karıyla 2015’in ikinci çeyreğine göre yüzde 5,7’lik bir artış gerçekleştirdi. Bu karın önemli bölümü premium TV pazarının büyümesinden kaynaklanıyor.

Premium ULTRA HD ve OLED TV ürünlerinin satışlarındaki artış ve gelişmiş maliyet yapısı yönetimi, işletme karının LG Ev Eğlence Sistemleri bölümünün tarihindeki en büyük kar olan yüzde 8,6’ya ulaşmasını sağladı.

Bu bölüm, büyüyen UHD ve OLED TV pazarından ve fiyat rekabetinden faydalanmaya devam ederken, düz panel parçalarındaki fiyat artışı ise karlılığı etkileyebilir.

:: LG’nin ilerleyen dönemlerde nasıl bir performans izleyeceğini düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/lg-2016-2-ceyrek-finans-raporlari-74040