urunilani.com hoşgeldiniz!

LG K5 ve LG K8 modelleri geliyor!

LG K5 ve LG K8 modelleri geliyor!

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG, iki yeni akıllı telefon duyurmaya hazırlanıyor. LG K5 ve LG K8 olarak adlandırılacak telefonların detayları haberimizde.

LG K5 ve LG K8 modelleri geliyor!

Son dönemlerde K serisiyle dikkat çeken LG, bu seride yer alacak iki yeni akıllı telefonu önümüzdeki bir hafta içerisinde duyuracak. Bütçe dostu ve rekabetçi modeller olarak dikkat çeken LG K serisinin yeni üyeleri LG K5 ve LG K8 olacak. Bu modellerin Türkiye’de de satılması bekleniyor. Telefonların teknik özellikleri sizlerle.

LG G5 teknik özellikleri

LG K5 modelinde 5 inç büyüklükte bir ekran ve 480 x 854 piksel ekran çözünürlüğü sunulacak. Telefon için “metalik görünüm” tanımlaması yapılıyor. Bunu LG G4 modeliyle benzetebiliriz. Yani kasa plastik olacak ancak fırçalanmış metal gibi görünecek.
Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle kutusundan çıkacak olan cihazda 1.3 GHz hıza sahip dört çekirdekli bir işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı kullanılacak. Hafıza kartı desteğini de belirtelim. 3G, Wi-Fi ve Bluetooth 4.1 gibi standart özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak olan telefonun arka tarafında 5 MP, ön tarafında ise 2 MP çözünürlüğe sahip kamera konumlandırılacak.

LG K8 teknik özellikleri

İkinci model ise K8 olarak adlandırılıyor. Ekran büyüklüğü yine 5 inç ancak çözünürlük 720p olarak tercih edilmiş. Arkada 8 MP, ön tarafta ise 5 MP kamera çözünürlüğü dikkat çekiyor. Telefon, tıpkı G serisinde olduğu gibi 2.5D eğimli bir ön cama sahip olacak.

LG K8 modelinde Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi olacak. 1.3 GHz hızındaki dört çekirdekli işlemci aynı duruyor. RAM tarafında ise Avrupa’da satılan versiyonlarda 1.5 GB, Güney Amerika’da satılacak olan versiyonda 1 GB RAM kullanılacak. LG K8 modelinde fark olarak LTE ve Bluetooth 4.2 dikkat çekiyor.

Kaynak: Mynet