urunilani.com hoşgeldiniz!

LPG’li Şahin’i Uzaktan Çalıştırdılar

LPG'li Şahin'i Uzaktan Çalıştırdılar

Okuldaki iki öğretmen danışmanlığında yürütülen projede öğrenciler ilk olarak okul öğretmenlerinden birine ait olan 1998 model otomobilin elektrik devresine Bluetooth aygıtı monte etti.

Genç mucitler daha sonra ise aracın sistemine uzaktan müdahale etmek için bir Android uygulaması geliştirdi. Telefona yüklenen yazılım sayesinde otomobile, uzaktan anahtarsız çalışma, farların açılıp kapanması, kornanın çalması özellikleri eklendi.

Noble M600 Devlere Kafa Tutuyor!

İngiltere merkezli Noble markası yeni modeli M600 ile devlere zor anlar yaşatmak için geliyor….

Projenin koordinatör öğretmenlerinden Yavuz Toprak “Şahin’e Bağlan” adını verdikleri projeyi öğrencilerle üç haftada tamamladıklarını belirtti. 

“Şahin’e Bağlan” Projesi 3 Haftada Tamamlandı

Şahin; Öğrencilerimizle TÜBİTAK sergimiz için kablosuz teknolojilerin otomobillere entegre edilmesiyle ilgili bir çalışma hazırladık. 4 kişilik ekibimizle 3 hafta boyunca çalıştık.

Kablosuz teknolojiler ve mobil uygulamalarla desteklediğimiz projede, özellikle sevilen bir model olması dolayısıyla Şahin modelini seçtik.” açıklamalarında bulundu.

Projenin bir diğer koordinatör öğretmeni Serdar Ankaralı ise projelerinin yoğun ilgi gördüğünü ifade ederken; projede daha özellikli ve otomatik vites bir otomobil kullanılması durumunda, “sürücüsüz araç” teknolojisinin de uygulanabileceğini belirtti.

Ankaralı ayrıca Şahin otomobilin elektronik sisteminin daha az karmaşık olması nedeniyle günümüz otomobillerinde işimizi biraz daha kolaylaştırdı. Daha geniş imkanlar elde edebilirsek sürücüsüz otomobil için de çalışacağız.” değerlendirmelerinde bulundu.

:: Meslek liseli öğrencilerin projesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/meslek-liselilerden-akilli-sahin-projesi-71324