urunilani.com hoşgeldiniz!

MacBook Pro Touch Bar açıklandı

MacBook Pro Touch Bar açıklandı

Apple, MacBook Pro hakkında geliştirilmiş ekran, yenilenen klavye gibi birçok bilgi sundu. Fakat gösterinin gerçek yıldızı fonksiyon tuşları yerine küçük bir OLED ekran olan Touch Bar‘dı.

Apple Touch Bar çubuğu ne yaptığınıza bağlı olarak işlevleri otomatik olarak değiştiriyor. Örneğin; parmak izi tanıma, sistem ayarları, program ayarları olabilir.

Yeni MacBook Pro tanıtıldı

Apple, bugün düzenlediği etkinlikte uzun süredir beklenilen yeni Macbook Pro modelini duyurdu….

Fotoğraf düzenleyici gibi bir uygulama açtığınızda, bar üzerinde düzenleme araçları kırpma, döndürme gibi daha fazla işlevleri de sunarak size kolaylık sağlıyor. Ayrıca resimler arasında hızlıca gezinebilmek için Touch Bar’ıda kullanabilirsiniz.

Benzer özellikler Final Cut Pro içinde mevcut. Kullanıcıların video klipler de Touch Bar‘ı kaydırarak kendi zaman çizelgesinde hızlıca hareket ederek düzenlemelerini gerçekleştirebilirler.

Mesajlaşma, e-posta ve mesajlar gibi uygulamalar da Touch Bar üzerinde emojileri çağırıp ekleyebilirsiniz.

İşlev tuşları da hiçbir yere gitmedi. Sadece FN tuşuna basılı tutun ve Touch Bar çıkacaktır. Touch Bar da üçüncü parti uygulamalar için destek mevcut.

Macbook Pro kullananlar için Touch Bar‘ın ayrılmaz bir parçası olabilir.

Parmak izi Teknolojisi Touch Bar entegre edilmiş. Parmak izi sayesinde yüksek güvenlik gerekli işlemler ve alışveriş siteleri gibi yerlerde kolaylık sağlayacak.

Touch Bar iyi görüyor aslında, ihtiyaçlarımız doğrultusunda zamandan ve işlev kolaylığında bize kolaylık sağlayabilir. Şahsen, benim gibi Macbook Pro iş için ikinci bir monitöre bağladığımda ekranı kapatıyorum. O zaman Touch Bar’ı kullamak imkansız.

Yukarıda video bir kez daha izleyerek sende fikirlerini bizlere aktarır mısın ?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/macbook-pro-touch-bar-aciklandi-76433