urunilani.com hoşgeldiniz!

Mark Zuckerberg Bile Olsan Güvenlik İçin Kamerayı Bantla Yapıştırmak Gerekiyormuş!

Mark Zuckerberg Bile Olsan Güvenlik İçin Kamerayı Bantla Yapıştırmak Gerekiyormuş!

Hani bilgisayarlarda Webcam üzerinden sohbet döneminin yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda bir “Abi CIA bizi kameradan izliyormuş” inanışı vardı. Hatta o zamanki güvenli sayılmayan internet bağlantıları yüzünden CIA efsanesi gibi olmasa da işi bilen bir hacker kameraya erişebilirdi.

Bunun için de klasik korunma yöntemi kamerayı siyah bir bantla kapatmak oldu. Yıllardan bu yana sürekli kullanılan bu yöntem, Mark Zuckerberg tarafından da kullanıldığı ortaya çıkınca haliyle olay oldu.

Yani sen paraya para demeyen, Facebook, Oculus, Instagram vs birçok girişimin ve yatırımın bulunan kişisin. Ama yazılımcı olmana rağmen güvenlik önlemi olarak Macbook Pro‘nun mikrofonu ve kamerasını bantla kapatırsan dalga konusu da olursun elbet.

Şimdi patır patır tüm teknoloji ve sosyal medya ile alakalı sitelerde dolaşan bu yukarıdaki görsel, sadece Zuckerberg’in güvenliği için harcanan 5 Milyon Dolar gibi olağanüstü bir rakamın nelere harcandığını da gösteriyor. (Adamın evinde 16 güvenlik görevlisi her gün vardiyalı olarak volta atarken PC’sinin güvenliği bant olması harbiden komik)

Bu arada söylentilerin bir kısmı “O masa Mark’ın değil ki, paranoyak bir çalışanın olabilir” olayına geçmeye başladı bile, ama Facebook’un merkezinde olası bir güvenlik açığının olma ihtimaline karşı böyle bir önlemi çalışanın bile alması Mark için yapılan dalga konusu muhabbetini maalesef değiştirmeyecektir.

Peki siz hiç bu tarz bir güvenlik önlemi almış mıydınız? Böyle bir güvenlik önlemi gerekli mi?
55 TL Fiyatıyla Evleri Şenlendirecek Shinecon VR Sanal Gerçeklik Gözlüğü İnceleme Videosu İçin Buraya Tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/internet/mark-zuckerberg-bile-olsan-guvenlik-icin-kamerayi-bantla-yapistirmak-gerekiyormus-h18073.html