urunilani.com hoşgeldiniz!

Mercedes 11 milyar doları nereye gömüyor?

Mercedes 11 milyar doları nereye gömüyor?

Dev Alman otomobil üreticisi Mercedes’in ana şirketi Daimler, 2030 yılında Almanya’da her türlü petrol temelli motora sahip aracın satışının yasaklanacağı uyarısıyla beraber, elektrikli otomobil üretmek için düğmeye bastı.

Şirket, bu değişimi yavaş bir şekilde yapmak yerine, elektrikli otomobil üretimine çok güçlü ve hızlı girmek istiyor.

Bunun için de Almanya içinde bu teknolojinin geliştirilmesi ve gerekli tesislerin kurulması için 11 milyar dolar fon ayırdığını duyurdu.

Her şey 2025 hedeflerini yakalamak için

Otomobil devi, 2025’e geldiklerinde, 10 farklı elektrikli otomobil modeline sahip olmayı planlıyor. Alman hükumeti, VW skandalından hemen sonra, Alman otomotiv endüstrisine 2030’da ülkede benzinli veya dizel araçların satışının yasaklanacağını belirtmiş ve hazırlık yapmalarını istemişti.

Şirket 10 milyar dolarlık bütçeyle, ilk aşamada mevcut elektrikli otomobil serisi Smart’a 3 yeni model eklemeyi ve Smart’ların menzilini 700 kilometreye çıkarmayı planlıyor.

Mercedes ayrıca, ABD’de imajı büyük bir yara alan Volkswagen’den boşalan dizel otomobil talebini karşılamak için ABD’ye dizel modelleri ile çıkarma yapmayı planlıyor.

Almanya 2030’da elektrikli araçlara geçiyor

Almanya federal konseyi, benzinli ve dizel motorlu araçların 2030 itibariyle yasaklanmasına…

ABD’de dizel motorlu Mercedes satışları bugüne kadar, Mercedes’in ABD’deki toplan satışlarının %1’ini oluşturuyordu. Ancak Mercedes şimdi bu durumu değiştirerek dizel pazarını ele geçirmek istiyor.

:: Sizce elektrikli Mercedes otomobiller, benzinli/dizel araçlar kadar konforlu olabilir mi?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/mercedes-11-milyar-dolari-nereye-gomuyor-77272