urunilani.com hoşgeldiniz!

Microsoft, Klavye ve Mouse’u Tarihe Gömüyor

Microsoft, Klavye ve Mouse'u Tarihe Gömüyor

Microsoft, geleceğin bilgisayarlarını oluşturmak adına çalışmalarına devam ediyor. 

Şirket, mevcut dokunmatik teknolojinin cihazlarda sınırlı kalmaması adına, kullanıcıların ekrana uzaktan müdahale edebilmelerine odaklanıyor.

Kullanıcılar Microsoft’un yeni sistemi ile birlikte herhangi bir donanıma gerek duymadan, bilgisayar ekranı içerisindeki cisimlerin şekilleri ile oynayabilecek, yazı yazma tercihlerini uygulayabilecekler.

Microsoft geleceğin bilgisayarlarını geliştiriyor

Microsoft Research Bölümü çalışanları, sanal ortamlarla bütünleşmek üzere detaylı el hareketleri tanıma sistemi yazılımı üzerinde çalışıyorlar.

Sistem, karmaşık hareketleri algılamak için güç miktarını azaltırken, el izleme doğruluğunu uygulamaya odaklanacak.

Microsoft Birleşik Krallık Araştırma Laboratuvarı’ndan Jamie Shotton, kullanıcıların sistem ile birlikte avatar ellerini bir süre sonra gerçek elleri gibi hissedebileceklerini söylerken, projenin çok uzun yıllardır araştırma konusu olduğunu, şirketin şimdiki süreçte teoride olanı pratiğe dökme uğraşında olduğunu belirtiyor.

Microsoft el izleme sistemi kapsamında iki videoyu YouTube üzerinden yayınladı. 

Microsoft’un söz konusu projeyi, gelecek süreçte sanal gerçeklik ve oyun platformlarına uyumlu hale getirebileceği ifade ediliyor.

Microsoft’un bu yaz düzenlenecek iki akademik araştırma konferansında çalışmalarını sunması bekleniyor.

:: Microsoft’un geleceğin teknolojileri kapsamında çalışmalarda bulunduğu el takip sisteminin gerçekleşebileceğini düşünüyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/microsoft-el-takip-sistemini-getiriyor-72874