urunilani.com hoşgeldiniz!

Microsoft’tan Yeni All-in-One Bilgisayar Geliyor

Microsoft'tan Yeni All-in-One Bilgisayar Geliyor

İkisi bir arada katlanabilir ekrana sahip dizüstü bilgisayarların yaygınlaşmasıyla özellikle Windows tarafında tabletlere ilginin hızla azaldığını görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Windows’lu tableti Surface 3’ün üretimini durdurma kararı alan Windows, Surface serisinde tabletlerin koltuğunu All-in-One (AIO) bilgisayarlara devrediyor.

Ofis çalışanlarının genel olarak tercih ettiği hepsi bir arada bilgisayarların Windows tarafında da yükselişe geçmesi Microsoft’u harekete geçirdi. Ortaya çıkan bir rapora göre Microsoft bu yıl yeni hepsi bir arada Surface bilgisayarını duyuracak.

Şu anda Apple’ın iMac cihazlarıyla ezici üstünlük sağladığı AIO pazarına Microsoft’un da Surface cihazlarıyla adım atması çalışmalarında Windows kullanmayı sevenler için büyük bir avantaj sağlayacak. Ayrıca Microsoft’un bu noktada Apple’dan esinlenerek hem donanımsal hem de tasarımsal olarak üzerine bir şeyler koyması bekleniyor. Tabii günün sonunda hem iMac hem de AIO Surface tasarım ve teknik özellik bakımından başarılı olunca kritik nokta cihazların işletim sistemleri olacak. Kullanıcılar kendine hitap eden işletim sistemini kullanan ürünü tercih edecek.  All in One (AIO) Bilgisayar Nedir? Kısaca All in One bilgisayarları içerisinde bilgisayarın kasası da bulunan bir monitör gibi nitelendirebiliriz. (Elbette koca kasayı monitöre sokmuyorlar, daha minimalist donanımlar tercih ediyorlar) Dizüstü bilgisayarlarda kullanılan teknik donanımların yer verildiği AIO bilgisayarlarda harici bir kasaya ihtiyaç duymadan cihazınızı kullanabiliyorsunuz.

Not: Haberde kullanılan görseller konsept çalışmalar, yani tanıtılacak cihazlarla bir alakaları bulunmuyor.
Fiyat performans canavarları Meizu Pro 6 ve Meizu M3 Note Türkiye’de satışa çıktı!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/donanim/microsoft-tan-yeni-all-in-one-bilgisayar-geliyor-h18427.html