urunilani.com hoşgeldiniz!

Mini İnceleme: HTC RE Kamera

Mini İnceleme: HTC RE Kamera

main

Son olarak tanıtımını gerçekleştirdiği One A9 modeliyle hem tasarım hem de performans konusunda ses getirmeyi başaran HTC, elbette yalnızca akıllı telefon pazarında varlık göstermiyor. Ek olarak farklı ürünler hazırlayıp, piyasaya çıkartıyor. Bunlar arasında en dikkat çekicilerinden biri ise kuşkusuz RE adını verdiği aksiyon kamerası. Minik boyutları sebebiyle yanımdan ayırmadığım ve çekimler gerçekleştirdiğim kamera, kendinizi ya da gördüğünüz sahneleri anında çekmenizi sağlayan minik bir düğmeye sahip.

Sualtı Kamerası

HTC RE, 146 derece açı desteğiyle birlikte aksiyon kameralarında gördüğümüz “geniş açı” desteğinin hakkını tam olarak veriyor. Fotoğraf çekiminin yanı sıra, video kaydının da gerçekleştirilebildiği kamerayı en çok bisikletimde şehir içi kısa seyahatlerimde kullandığımı söyleyebilirim. Ama tabi ki aksiyon çekimleri seven daha ekstreme sporlarla uğraşanlar farklı amaçlar için de kullanabilirler.

HTC Re Render Kamera

HTC RE’nin en hoşuma giden özelliklerinden biri de elbette suya dayanıklı yapısı. Bir metreye kadar sunulan bu destek, eğlenceli su altı fotoğrafları çekimleri gerçekleştirmenizi sağlıyor. 16 megapiksellik sensörün sunulduğu kamerada herhangi bir vizör yok. Ancak hem Android hem de iOS tarafına sunulan destekle beraber, uygulama üzerinden çektiklerinizi anında görüntüleyebilir ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ayrıca sunulan YouTube desteği sayesinde de 30 dakikaya kadar canlı yayını doğrudan RE üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

HTC Re Render kamera 2